سر تیتر خبرها

دیدار همسر میرحسین موسوی و همسر شهیدباکری با خانواده نوری زاد

زهرا رهنورد با حضور در منزل محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی که از چند روز پیش در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد، ضمن دلجویی و اظهار همدردی با همسر و فرزندان وی، تلاش مستمر خانم نوری‌زاد برای رساندن پیام حق‌طلبی همسرش به مردم، عملکرد وی را زینبی توصیف و برای وی صبر و استقامت بیشتر آرزو کرد. وی که در این دیدار فاطمه امیرانی، همسر شهید حمید باکری، نیز همراهی‌اش می‌کرد، با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف اعتصاب غذا توسط زندانیان سیاسی، رساندن پیام حق‌طلبی‌شان به افکار عمومی است، خاطرنشان کرد که پیام حق‌طلبی آقای نوری‌زاد آن‌قدر رسا بوده که در این چند روزه به گوش مردم ایران و حتی جهان رسیده است. از این رو ما خواستار آن شد که وی به اعتصاب غذای خود پایان دهد تا سلامت و زندگی‌اش بیش از این به خطر نیفتد…

زهرا رهنورد با حضور در منزل محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی که از چند روز پیش در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد، ضمن دلجویی و اظهار همدردی با همسر و فرزندان وی گفت: «نوری‌زاد حر زمان ماست و ایستادگی و مقاومت او بر سر آرمان‌هایش، الگویی برای نسل امروز و فردا خواهد بود.»

به گزارش خبرنگار کلمه، رهنورد که در این دیدار فاطمه امیرانی، همسر شهید حمید باکری، نیز همراهی‌اش می‌کرد، همچنین با اشاره به تلاش مستمر خانم نوری‌زاد برای رساندن پیام حق‌طلبی همسرش به مردم، عملکرد وی را زینبی توصیف و برای وی صبر و استقامت بیشتر آرزو کرد.

وی در ادامه این دیدار، با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف اعتصاب غذا توسط زندانیان سیاسی، رساندن پیام حق‌طلبی‌شان به افکار عمومی است، گفت: «پیام حق‌طلبی آقای نوری‌زاد آن‌قدر رسا بوده که در این چند روزه به گوش مردم ایران و حتی جهان رسیده است. مردم ایران برای امروز و فردای خود به محمد نوری‌زاد نیاز دارند، از همین رو ما از او درخواست می‌کنیم که به اعتصاب غذای خود پایان دهد تا سلامت و زندگی‌اش بیش از این به خطر نیفتد.»

فاطمه ملکی، همسر نوری‌زاد، نیز در این دیدار ضمن تشکر از دلجویی رهنورد، گفت: «ما از لحظه‌ای که تصمیم او را برای اعتصاب غذای خشک شنیده‌ایم، لحظه‌ای آرام و قرار نداشته‌ایم و واقعا نگرانش هستیم. امیدواریم که پیام شما و دیگر شخصیت‌ها و اقشار مختلف مردم برای شکستن اعتصاب غذا به ایشان برسد و این درخواست‌ها مورد توجهش قرار گیزد تا بیش از این سلامتی‌اش به خطر نیفتد.»

گفتنی است شنبه گذشته خبری مبنی بر تصمیم محمد نوری‌زاد، نویسنده و هنرمند زندانی، برای شروع اعتصاب غذای خشک در سایت‌های خبری منتشر شد. نوری‌زاد علت این تصمیم خود را اعتراض به روند دادگاه سه‌دقیقه‌ای برای رسیدگی به شکایت وزارت اطلاعات از او و هچنین رفتار توهین‌آمیز قاضی در این جلسه دادگاه اعلام کرده است.

به گفته یکی از متهمان سیاسی که همزمان با نوری‌زاد در دادگاه انقلاب حضور داشته، قاضی مقیسه، رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، در این دادگاه سه‌دقیقه‌ای، بر سر نوری‌زاد داد و فریاد کرده و در جلسه دادگاه رو به وی گفته است: “گم شو بیرون، اجنبی مزدور” و “می‌دهم شلاق بزنندت” به طوری که فریادهای او حتی در بیرون از دادگاه هم شنیده می‌شده است. محمد نوری‌زاد نیز پس از خروج از این دادگاه غیرعادلانه و غیر‌انسانی، تصمیم خود مبنی بر اعتصاب غذای خشک را اعلام کرده است.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

2 نظر

 1. خانواده محترم نوریزاد عزیز سلام خدا بر شما
  امید وارم هر چه زودتر آقای نوریزاد به اعتصاب غذا پایان دهد چون وجود چنین افراد با ایمان نعمت است.
  پایدار با شید.

   
 2. یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور
  توکل بخدا کنید و یاد کنید اسرای راه امر به معروف و نهی از منکر عاشورایی را تا قدرت زینبی بگیرید
  اللهم اکشف هذه الغمه عن هذه الامة بحضوره و عجل لنا ظهوره

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

72 queries in 0829 seconds.