سر تیتر خبرها

نهضت نامه‌نویسی “هشدارآمیز” به رهبر

نوری‌زاد پیش از این اعلام کرده بود در اعتراض به هجوم ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و ضبط نسخه‌های اولیه فیلمی که در دست تهیه داشته، هر هفته نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری‌اسلامی منتشر خواهد کرد.
.
آرش بهمنی: تنها چند روز پس از انتشار فیلمی از محمد نوری‌زاد توسط نهادهای امنیتی، وی پانزدهمین نامه خود را منتشر کرد؛ نامه‌ای که وی در آن به صراحت، از تهدید ماموران سپاه پاسداران برای “پودر کردن” خود خبر داده و خواستار آغاز نهضت نامه‌نویسی به رهبر جمهوری اسلامی برای “هشدار به نادرستی هاو کجی ها” شده است.

نوری‌زاد پیش از این اعلام کرده بود در اعتراض به هجوم ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و ضبط نسخه‌های اولیه فیلمی که در دست تهیه داشته، هر هفته نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری‌اسلامی منتشر خواهد کرد.

هفته گذشته، تنها چند ساعت پس از انتشار نامه چهاردهم نوری‌زاد، کلیپی از وی در رسانه های نزدیک به سپاه منتشر شد که در آن صحنه‌هایی از فیلم در دست تهیه نوری‌زاد هم وجود داشت.

نوری‌زاد تهیه این فیلم را به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نسبت داد و آن را نتیجه نامه‌های خود به رهبر جمهوری اسلامی دانست.

وی افزود که “این فیلم‌ها پاک کردن صورت مساله است. فرض بگیریم صورت مساله نوری‌زاد را پاک کردید، او را تخریب کردید، صورت مساله جنایت‌ها و خون‌هایی که ریخته شده است که قابل پاک نیست. به جای تخریب افراد، به اوضاع مملکت سامان دهید”.

وی اما این بار بر خلاف هر جمعه که نامه ای تازه خطاب به رهبر جمهوری اسلامی منتشر می کرد چند روز زودتر از موعد، اقدام به انتشار نامه پانزدهم خود کرده؛ نامه‌ای که در آن برای نخستین بار آیت‌الله خامنه‌ای را تنها با عبارت “رهبر جمهوری اسلامی ایران” مورد خطاب قرار داده است.

نوری‌زاد نوشته ماموران امنیتی وی را تهدید کرده‌اند که “پودرت می کنیم و در صد سایت داخلی و خارجی آبرویت را می بریم” و به دلیلی نگرانی از اینکه ” مرا جمعه ای در کار نباشد”، تصمیم گرفته “این نامه را که باید در واپسین ساعات روز جمعه منتشر می شد، همین حالا منتشر” کند.

وی همچنین در نامه خود خبر از آزار و اذیت اعضای خانواده خود توسط ماموران امنیتی خبر داده و رفتار آن‌ها را “مشمئز کننده و سخیف” نامیده است.

این کارگردان سینما و تلویزیون، پیش از این اعلام کرده بود تاکنون پاسخی از رهبر جمهوری اسلامی دریافت نکرده است، اما: “این نامه ها را برای مردم و ثبت در تاریخ می نویسم تا آیندگان بدانند در دورانی که خفقان بیداد میکرد و فضای امنیتی حاکم بود کسانی هم با رهبرشان با چنین ادبیاتی حرف زدند و پاسخی نگرفتند”.

نوری‌زاد در بخشی از نامه آخر خود، خطاب به حسین طائب، رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، نوشته است: “جناب حجت الاسلام والمسلمین، خونِ دست های شما، آنگاه که مغز جوانان ما را متلاشی کردید و همزمان خونشان را انکار فرمودید، آنچنان با سنت ها و محکمات تاریخی در آمیخته است که با آب هزار دریا نیز زدوده نمی شود”.

وی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی درباره برخورد ماموران امنیتی نوشته است: “ماموران سپاهی شما، درانتقام از تیزابی که من در نامه هایم برسرشان فرو باریده ام، آشکارا به حریم خصوصی من دخول کرده‌اند و درکثیف‌ترین شکل ممکن، برای برهم زدن و متلاشی کردن کانون خانواده‌ام، به کارهای ابلهانه‌ای دست برده‌اند”.

نوری‌زاد نتیجه این برخوردها توسط ماموران را “پودر شدن خود” و “آواره و متلاشی” شدن خانواده اش دانسته است.

این روزنامه‌نگار پیش از این 9 نامه اول خود را این‌گونه توصیف کرده بود: “وقتی آن نامه را نوشتم می پنداشتم نامه ای که سراسر ادب و خیرخواهی است حداقلش یک عکس العمل، هرچند با مختصات ویژه، خواهد بود. ولی وقتی هیچ پاسخی نگرفتم و حتی از جانب اطرافیانی که نمی خواهم اسم ببرم، تهدید شدم نامه دوم را نوشتم و در این نامه دوست و دشمن را تعریف کردم.نامه سوم اما رویکردی عاطفی داشت و بیشتر احساسی بود و باز پاسخی نگرفتم. این همان مقطعی بود که با نگارش نامه به رئیس قوه قضائیه ـ یا تحت آن عنوان ـ زندان رفتم و نامه چهارم به رهبری را در زندان نوشتم و آشتی ملی را مطرح کردم. بعد در نامه پنجم به رهبری هشدار دادم که مراقب اطرافیانشان باشند و فتنه را در آستین خود ببینند نه در افرادی که با یک مختصاتی آمده اند و کار سیاسی کردند. در نامه ششم ایشان را به آن دنیا بردم و صحرای محشر و در نامه هفتم به اصطلاح بین ایران و امریکا به لحاظ فرهنگی و اجتماعی مقایسه کردم و از ایشان خواستم قضاوت کنند. در نامه هشتم هم به مقایسه زمان بعد از انقلاب با زمان شاه پرداختم و باز خواستم که خود قضاوت کنند. در نامه نهم فضای ترس و رعب و امنیتی که با مدیریت ایشان ایجاد شده مورد نظر بنده بوده. نامه اول در اصل خیلی پر از امید و همدلی بود ولی اینجا و در نامه نهم انگار آدمی هستم که سرمایه اش آسیب دیده و در یک گذرگاهی نشسته که شاید امید چندانی به آمدن وسیله ای که او را از این گذرگاه به جای امنی ببرد ندارد”.

نوری‌زاد اکنون خطاب به خامنه ای از دعوت خود از چهره‌های سیاسی و دینی به نوشتن نامه به او خبر داده و اینکه این افراد در غیاب وی “به نگارش نامه همت کنند و همچنان جناب شما [ایت‌الله خامنه‌ای] را با الفاظ شایسته ندا دردهند”.

همسر دو فرمانده جان باخته جنگ هشت ساله ایران و عراق، ابراهیم همت و باکری، وحید خراسانی از مراجع تقلید، جوادی آملی، از روحانیون پرنفوذ ساکن قم، مکارم شیرازی از مراجع تقلید نزدیک به حکومت، یوسف صانعی، از مراجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان، بیات زنجانی، دیگر مرجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان، علی‌محمد دستغیب، مرجع تقلید و عضو معترض مجلس خبرگان، موسوی اردبیلی، مرجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان، سیدمحمد خاتمی، رییس‌جمهور دوران اصلاحات، هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیدحسن خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی، علی مطهری، نماینده مجلس هشتم، حسین علایی از فرماندهان سپاه پاسداران، عبدالکریم سروش و محسن کدیور از چهره های شاخص روشنفکری دینی، افرادی هستند که نوری‌زاد از آن‌ها درخواست کرده است نامه ‌هایی خطاب به رهبر جمهوری‌اسلامی بنویسند.

وی همچنین نوشته است: “من از نمایندگان مجلس، ازمدیران و مسئولان، چه با اسم خود و چه با اسم مستعار، درهرکجای ایران و جهان تقاضا دارم مرا در این حرکت بزرگ یاری دهند. ما می توانیم چند به چند، یک به یک، با همین نامه های خود بارانی از کلمات شایسته برسر رهبر بباریم و او را به آسیب ها و به نادرستی ها و به کجی ها هشدار دهیم. محل انتشار این نامه ها می تواند سایت های شخصی و حرفه ای باشد”.

“من از نمایندگان مجلس، ازمدیران و مسئولان، چه با اسم خود و چه با اسم مستعار، درهرکجای ایران و جهان تقاضا دارم مرا در این حرکت بزرگ یاری دهند. ما می توانیم چند به چند، یک به یک، با همین نامه های خود بارانی از کلمات شایسته برسر رهبر بباریم و او را به آسیب ها و به نادرستی ها و به کجی ها هشدار دهیم. محل انتشار این نامه ها می تواند سایت های شخصی و حرفه ای باشد”.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

55 نظر

 1. ایکاش آنها که اینهمه ادعا داشتند و دارند و در خلوتکده کاخشان بر ریش من با وشما میخندند مانند همین کسانی که ذر بالا ابراز عقیده محترمانه کرده اند وهیج توهینی هم نکرده اند …………..معلوم نیست با کی حرف میزنی …..ایکاش نوریزاد بزرکوار ای رستم زمان حتی یک نفر ذر این مملکت مثل تو وجود ذاشت …..اخه وقتی برای یک منتقد که مملکتش دوست داره …سراش مرکه و ذندان از جی بکم…امثال ابنها ذربالا جواب شما را دادهاند ….ولی ای شبر زمان ای نوریزاد .ای رهبر بی کسان بوجوت افتخار میکنم که بالاخره یک مرد به جشم خود دیدم ما با تو میمانبم وراحت را ادامه حواهیم داد .آری شب دراز وقلندر بیدار.تاریخ خواهد نوشت که رهبران هر مملکتی جکو.نه از دنیا رفتند .آری ابکاش برای لحضه ای رهبر به میان این مردم فلک زده میامد ومیدید ..اری رهبرم ازاطرافبا نت بترس .ای اف بر کسانی که از آنها خواسته ای و جوابی ندهند البته خیلی از آنها را میشناسیم@سواذشان کم شده است …..نه نه نمیترسند .درود بر تو و شهامتت ای سردار واقعی نوریزاد

   
 2. کاملا روشن است که یزید زمان بجای پاسخگویی به نامه های شما مزدورانش را اجیر کرده که باران تهمت بر شما ببارند و الان هم دست بکار شده اند که با پر مردن بخش نظرات با اراجیفشان القا کنند که مردم از راهی که شما آغاز کرده اید حمایت نمیکنند اما شما گرامی که خود بهتر میدانی که چه نفرت بزرگی در دلهای مردم از این بیدادگر وجود دارد. اگر قابل باشم که خود را چون تو آزادمرد بدانم میگویم من هم یک محمد نوربزاد هستم. پاینده باشی شیرمرد

   
 3. رهر عزیز انقلاب بر او ببخشایید! جای خود را نمیداند کجاست! بازی خورده.
  از کوزه همان تراود که در اوست! به برادر حاتم طائی گفتند چگونه به شهرت رسیدی و و جود خود را اثبات نمودی!؟ تو که صفات برادرت را نداشتی!؟ گفت با آلودن چاه زمزم!

   
 4. رهبر عزیز!
  وظیفه اش این است که توجه ها را از شکست آمریکا در عراق و سایر شکستها به سوی دیگری معطوف نماید. عاقبت به شر شده! باب فهمش بسته شده است! بل سولت له نفسه امرا! از ظلم برادران ناراحت نشوید یوسف را اگر به چاه بیندازند باز یوسف است و برادران با اینکار خودر ا خراب کردند. و خورششید و ماه و ستارگان بر یوسفان ملت ایران عاقبت سجده خواهند کرد.
  ب

   
 5. عبدالکریم نوریزاده گنجی گوگوش دوست

  “من از نمایندگان مجلس، ازمدیران و مسئولان، چه با اسم خود و چه با اسم مستعار، درهرکجای ایران و جهان تقاضا دارم مرا در این خریت بزرگ یاری دهند. ما می توانیم چند به چند، یک به یک، با همین نامه های خود بارانی از کلمات شایسته و البته اسیدی! برسر رهبر بباریم و او را به آسیب ها و به نادرستی ها و به کجی ها هشدار دهیم و از ایشان بخواهیم هر چه زودتر در برابر ارباب اوباما تسلیم شده و از غنی سازی دست بردارند و فلسطین را به ما چه بگذارند بخورند و ببرند و از ایشان بخواهیم ازادی بردن نفت خام را تضمین نماید و یک جمهوری ایرانی به رهبری نادر شاه سلجوقی تشکیل داده و یک کپی از روی قانون اساسی بلژیک نوشته و آن را قانون اساسی ایران قرار دهند و مجددا حسن تقی زاده و ملکم خان و آخوند زاده و طالبوف و کسروی را بعنوان رهبران فکری جامعه ایرانی معرفی نمایند.. محل انتشار این نامه ها می تواند سایت های شخصی و حرفه ای و سایتهای اسرائیلی و آمریکایی باشد. دیگر شرم و حیا را کنار بگذارید. اوضاع خرابتر ازاین چیزهاست. ارباب عزیز اوباما با چشمان اشکبار مجبور شده از عراق بیرون برود. در مصر هم اوضاع خراب است. فلسطین هم دارد از دست میرود و غزه هم قیام کرده است و جمهوری ایرانی هم در خطر است. ارتباطات هم با اوباما و ملکه انگلیس رو بشود بشود. باشد. بهتر از این خفت است که ارباب اوباما با اردنگی از عراق و به زودی از افغانستان بیرون برود. عبدالکریم نوریزاده گنجی گوگوش دوست
  ایرانی آمریکایی الاصل

   
 6. آقای نوریزاده ای خر زمان! راست میگی به اربابان هم یه نامه بنویس.

   
 7. بدبخت تو کی هستی. که پودرت کنند. تره هم برات خورد نمیکنند. اینقدربی ارزشی که پانزده نامه فرستاده ای .کسی کاری به کارت نداره گذاشتند با دست خودت آبروی خودت را ببری. مثل یک بچه ای که به یک بزرگی اهانت میکنه. همه میگند اون بچه است. 15 نامه فرستاده ای تره هم برات خرد نکرده اند. چون میدانسته اند خیلی بی ارزشی و کسی به جز دشمنان کشور بهت محل نمیذاره و لذا آبروت بیشتر میره و همه میشناسنت که پخ هم نیستی. زیادی هم سر و صدا نکن. پودر چیه!؟

   
 8. بدبخت تو کی هستی. که پودرت کنند. تره هم برات خورد نمیکنند. اینقدربی ارزشی که پانزده نامه فرستاده ای .کسی کاری به کارت نداره گذاشتند با دست خودت آبروی خودت را ببری. مثل یک بچه ای که به یک بزرگی اهانت میکنه. همه میگند اون بچه است. 15 نامه فرستاده ای تره هم برات خرد نکرده اند. چون میدانسته اند خیلی بی ارزشی و کسی به جز دشمنان کشور بهت محل نمیذاره و لذا آبروت بیشتر میره و همه میشناسنت که پخ هم نیستی. زیادی هم سر و صدا نکن. پودر چیه!؟

   
 9. محمودیان از روستای کامفیروز فارس

  لعنت به رهبر ت حسین اوباما!!!!
  امام حسنت همون اوبا ماست1 لیاقت همون را داری! تو چیکارت به جلو افتادن. رفتی بری کوه نوردی از ان بالا افتادی تو یک دره پر از کثافت. همه نامه هات در زباله دانیهای ضد انقلاب و سایتهای آمریکایی انگلیس چاپ میشه. بد بخت . تو هم مثل شمر عاقبت به شر شدی.

   
 10. پریرویان زاده

  تو که رهبر جنبش سبز باشی، پیروانت هم میشن او بی وطنهایی که به ایران خاک خراب شده میگن! بابا ولشون کن. بازیخوردگان دشمن یعنی همین.

   
 11. اون ///// که به میهن من گفت این خاک خراب شده بهش بگو خودت خرابی و………

   
  • @نوریزاد, تازه فهمیدی اینها بی وطن هستند! اینها وطنشان لوس آنجلس و شیکاگو هست و وقتی از ازادی صحبت میکنن یادشان به مجسمه ازادی در نیویورک میافته

    
 12. ادم از بی بصری بندگی طاغوت کرد گوهری داشت ولی نذر بوش و آوباما کرد. بی بصر برو دنبال کارت! وقتی تو تا جلو دماعت را هم نمی بینی چه ادعاها بزرگی میکنی! واعظ درونیت را از دست داده ای و از بیرون هم که گوش شنوا نداری! گر بزنی به پشتم یا بزنی به دمبم از جای خود نمی جنبم. این وصف حال جنابعالی است.

   
 13. رهبر گرانقدر و پایدار در برابر آمریکا و سلطه گران و نوکران آنها!!! رواق منظر چشم ما خانه توست.
  کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

   
 14. یاشاسین خامنه ای!

   
 15. کمال بوشهری نسب

  رهبرا ای عزیز عزیزان ای سرور ازادگان زمان! از ریزش افراد گفتید و این یک نمونه اش. رویشها دل شما را شاد خواهد کرد. جوانان پاک فداکار وآماده فداکاری شما را یاری خواهند کرد تا ملت ایران را از همه گردنه ها عبئر دهی و قدس مقدس را از دست یهود عنود رها سازی و خواب را از چشم جهانخواران بربایی و در کاخهای امنشان خواب را از آنان دریغ بداری و مستضعفان را امید وپابرهنگان را پشتیبان باشی! این بیچاره هم لیاقت همراهی نداشت. پایش را لغزاندند. پوست موز دنیا و شهوات آن که بدترینش شهرت طلبی است زیر پایش گذاشتند.

   
 16. شما چون مین های کاشته شده در مشعر الحرام هستید و پای جمع کنندگان سنگ برای رمی جمرات را الوده میسازد چه کارتان به رهبر! برو یک نامه به خودت بنویس! اگر خودت را هم نمی شناسی یک اینه روبروی خودت بگذار! مثل بنی صدر که اینه جلو خود گذاشته بود و یک کتاب بنام کیش شخصیت نوشته بود.

   
 17. رهبر عزیز!
  در قدومت دوستان زر افشانند و ما سر!

   
 18. رهبر عزیز!
  وظیفه اش این است که توجه ها را از شکست آمریکا در عراق و سایر شکستها به سوی دیگری معطوف نماید. عاقبت به شر شده! باب فهمش بسته شده است! بل سولت له نفسه امرا! از ظلم برادران ناراحت نشوید یوسف را اگر به چاه بیندازند باز یوسف است و برادران با اینکار خودر ا خراب کردند. و خورششید و ماه و ستارگان بر یوسفان ملت ایران عاقبت سجده خواهند کرد.

   
 19. از کوزه همان تراود که در اوست! به برادر حاتم طائی گفتند چگونه به شهرت رسیدی و و جود خود را اثبات نمودی!؟ تو که صفات برادرت را نداشتی!؟ گفت با آلودن چاه زمزم!

   
 20. مه نور افشاند و نوریزاده کاذب، نامه!

   
 21. کریم باقریان زاده

  بدبخت فکر میکنه چند روز با آوینی بود، چیزی شده! خدا وقتی عاقبت کسی را نخواهد خوب شود او را با رهبر جانباز و فداکار که ابرقدرتها را به عجز در آورده است، در می اندازد!

   
 22. کریم باقریان زاده

  یک نفر که حد خود را نشناخت میشه محمد نوریزاد! بازیچه سایتهای بیگانه و در حمایت انان به صورت این و آن میخواهد اسید بپاشد و نامه اش کارش خراب کردن چهره است

   
 23. یکی گفته منش شما چون امام حسین است! بد بخت به جای عینک سمعک زده. تو را چیکار به امام حسین! برو باقله بفروش! در آمدش از نامه نگاری بیشتره

   
 24. رهبر عزیز! مأمور به سر و صداست تا شکست آمریکا در عراق و قیام مردم در آمریکا به فراموشی سپرده شود. آدم که هیچی نمیداند و قتی از حد خود بالاتر رفت به چهره ماه اسید میپاشد!

   
 25. با سلام
  آقای نوریزاد ( ای حر زمان ) کامنت های دوستان را خواندم میخوام بگم فکر خودتون و خانواده تان باشید والا این مردم ارزش این همه لطف و بزرگ مردهایی چون شما را ندارند دیدم که منش شما چون مولایمان حسین میماند که در راه آزادی و اسلام و ایمان خود و خانواده خود را در طبق اخلاص نهاد . میدانم عزمی و نیتی در دل دارید که خانواده که هیچ ( که البته چیزی گرانسنگتر از کانون خانواده در دین نیست که امام حسین ع هم همین را در طبق اخلاص نهاد ) بالاتر از آن هم تو را از هدفت سست نخواهد کرد

   
 26. بسم رب الشهدا
  «ان الله لا يغير ما بقوم حتي يغيروا ما با انفسهم»
  درود بر نورى زاد عزيز
  جناب نورى زاد ،عجيب است نامه شما به اين بزرگان، نه از اين منظر كه چرا شما نامه نوشته ايد بلكه به اين معنا كه در راه آزاد مردى و در راه وطن چه بزرگانى در مقابل سرب داغ دشمنان اين مرز و بوم سينه سپر كردند و امروز كار به جايى رسيده براى دفاع از آرمانهاى انقلاب و خون شهيدان بايد نامه درخواست وارد شدن به عرصه عمل نوشته شود كه اين معنايى جز كم رنگ شدن تعهدات و شهامتها ، و پر رنگ شدن دورنگيها و ترسها ندارد و همين موضوع جاي تعجب و تاسف است. جناب نورى زاد تعهد چيزى نيست كه بتوان آن را با نامه و فرياد بر كسي فهماند تعهد و عشق به ميهن و آزادگي احساس دروني است كه كه نه با اين جملات زيباى شما بوجود خواهد آمد و نه با نبودن اين نامه ها شعله گرمش سرد خواهد شد در راه ايمان و ايثار ملامتها بسيار و سنگينى مسوليت بسيار گران و آنان كه خود در اين ميانه قدم مى نهند از هيچ نمي هراسند ولى افسوس همگان بمانند شما نيستند من ترس ازآن دارم كه نوش دارو بعد از مرگ سهراب برسد كه ديگر فايده اى نخواهد داشت .امروز اگر جناب آقاى خاتمى ،حضرات آيات، رجال سياسى سكوت اختيار مى كنند خيانتى است كه تاريخ هيچ وقت آن را فراموش نخواهد كرد. اميدوارم تا دير نشده و اين جسم نيمه جان ميهن عزيزمان به جسدى متعفن تبديل نشده تعهد درونى اين آقايان كه اميدى به آن ندارم شكوفا شود و با لبيك گفتن به دعوت شما سيلى از نامه هاى رسوا كننده را روانه به سمت كاخ استبداد ديني سازند تا هم دين عزيزمان اسلا م بيش از اين چهره واقعيش تخريب نشود و هم خون شهيدانى چون همتها ،باكريها، چمرانها ….. پايمال نشود و هم انقلاب عزيز مصادره شده مان باز پس گرفته شود.

   
 27. سخنی با خامنه ای: لطفا” یک نگاهی به 33 سال گذشته پس از انقلاب بیندازید . لابد میدانید که جدود 98 درصد مردم (بنابر آمار منتشره ) به نظام جمهوری اسلامی رای دادنده اند. در بین رای دهنگان آن زمان میتوانستید همه اقشار و گروها ی سیاسی و اجتماعی را پیدا کنید، بعبارتی تقریبا” همه مردم باصطلاح امروزی خودی بودند . متاسفانه رفتار حکومتگران طی چند سال گذشته بگونه ای بوده است که هر از چند سالی عده ای از گردونه خودی خارج و به جمع غیر خودی اضافه شدند . تا به امروز که میبنید حتی آقای نوری زاد هم به جمع منتقدان و بقول شما به غیر خودی ها پیوست . شک نکنید که در صورت ادامه همین سیاست در آینده ای نزدیک کسی دیگر دور و برتان نخواهد بود ؛ و به مصداق ضرب المثل ” علی مانده و حوضش” شما نیز بی یار و بی کس خواهید ماند ، که آنوقت برای هر تصمیم مبتنی بر عقل و خرد خیلی دیر است .

  آقای خامنه ای ! به بیت خود نگاه کنید ؛ آیا همه مثل هم هستید ؟ آیا در تمام زمینه ها با هم وجه مشترک دارید ؟ آیا هیچ وجه افتراقی بین اعضای خانواده شما وجود ندارد !؟ مسلما” در برخی موارد با هم اتقاق نظر دارید و در بعضی موارد هم اختلاف نظر . میخواهم بگویم شما نمیتوانید و اصلا” نباید مردم را مثل هم بخواهید . اختلاف نظر و سلیقه در همه جا و همه دوره و زمانها بین همه مردم بوده و هست ، حتی در بین دوقلوهایی که از یک تحمک خلق شده اند اختلافاتی بین شان بروز میکند ، این هم از رازها و حکمتهای خداوند است . عجیب تر اینکه حتی در برخی موارد انسان با خودش هم سر جنگ دارد ، چه رسد با دیگران. این اختلافات از ازل بود و تا ابد هم خواهد بود . اختلافات در قرون گذشته منجر به درگیری و جنگ و کشتار میشده اما امروز به لطف عقلانیت بشر ( درگیری و جنگ ) جای خود را به گفتگو و مباحثه داده است . بنابراین بجای پای فشردن بر حذف اختلافات ، بهتر است بر نقاط مشترک تکیه نمایید و درخصوص اختلافات با منتقدین و مخالفین مذاکره . در اینصورت همه گروهها گرد هم خواهند آمد و دست در دست هم مملکت را بفاصله چند سال ( به تعداد انگشتان دست ) مجددا” ساخته خواهد شد . همان کاری که پدر خانواده میکند . همان راهی که مسئولین اکثر کشورهای جهان میروند ، و در این مسیر هر سال ، بل هر ماه و هر هفته و هر روز به اعتلا ء و عظمت خود و کشور خود می افزایند. کافیست یک نگاهی به دور و برتان بیندازید، اینقدر به حرف آدمهای باددامجان دور قاب چین ،که مثل مگسان دور شیرینی اند و تا زمانی که شیرینی را احساس کنند به دورت میچرخند، گوش ندهید .
  آقای خامنه ای ! فردا خیلی دیر است و پشیمانی دیگر سودی ندارد . در غیر اینصورت منتظر عواقبی نظیر آنچه که نصیب صدام و قذافی و بن علی و مبارک شده است باشید !

   
 28. سلام
  من اگرچه اصل ولایت //// تو را قبول ندارم اما به عنوان /// که اکنون همه چیز در اختیار توست به تو نصیحت میکنم از سرنوشت ظالمان تاریخ درس عبرت بگیر، ظالمانی که در قرآنی که تو مدعی دانستن آنی به کرات نام برده شده و سرنوشتهای شوم و دهشتناکشان لرزه بر اندام هر انسان با عقل و شعوری میاندازد. چطور با این همه نشانه از عاقبت شرم /// همچنان بر مسند قدرت نشسته ای و///// مدعی ولایت /// هستی که خود و اطرافیان پلیدت ساخته اند. ای شرم /// که ملتی مسلمان با این همه عزت و احترام را به این روز انداخته ای، دین و دیانت و اعتقادات ملت را به لجن کشیده ای و مردم را به پست ترین درجات اجتماعی سوق داده ای. ای لعنت خداوند ////که چنین مملکتی با این همه منابع را به دست طمع کارانی کلاش و کفتار صفت سپرده ای و پسران مافیایی/// را به جان و مال و ناموس ملت انداخته ای. نفرین تمام مادران و بچه های داغدیده از ظلم و ستمکاری تو بر//// و آه تمام فقیران و گرفتار شدگان سیاستهای متحجرانه تو بر /// باد. اگر خدایی باشد که هست تو تاوان سختی را خواهی داد و می دانم که هر گاه خداوند صبر کرد نه برای مهلت دادن به تو و امثال توست که برای است که در قرآن فرموده : به چنان گمراهی میکشانیم که راه هدایتی نداشته باشند و همگان میدانند که راه هدایتی بر تو و قوم رذلت باقی نمانده است، پس منتظر قهر خداوند باش، نه به شکلی که بر سر صدام و قذافی و بن علی آمد، خیلی وحشتناک تر و هولناک تر.

  ……………………………………….

  سلام آقا جواد

  قرار شدچی؟ ناسزا نگوییم.

  نوری زاد

   
 29. قربانت بشم اگه برای این جماعت جرات و شهامتی بود که ما به این روز نمیوفتادیم تنها امیدوارم که اگر پودرت کردن این جماعت وحشی خاکسترت را در دریا بریزند تو این خاک خراب شده نریزند

   
 30. نگاهی گذرا به باصطلاح یوم الله نهم دی از دیدگاه حاکمیت جور و تزویر

  جناب خامنه ای رهبر غافل و بی خبر از دنیای مملو از اطلاعات
  که خود را پیشکسوت در بصیرت و بصیرت شناسی می دانی و هر کس را که مانند خود و عوامل بیتت نیست بی بصیرت و عامل بیگانه و ویروس و میکرب خطاب میکنی! من نمیدانم مجیز گویان دربارت چه جلوه های ویژه ای را برایت بنمایش گذاشته اند که تا این حد مغرورانه درونت را شادمان کرده است و در هر سخنرانی و جلسه با خادمان دربارت از آن یاد میکنی ! پدر جان خلاف بعرضتان رسانده اند آنروز همه ادارات و سازمانهای دولتی و جمیع کارمندان و معلمان و دانش آموزان را با تهدید و ارعاب و تطمیع(در صورت عدم شرکت کسر از حقوق و بیکار شدن؛ و اضافه کاری و … در صورت شرکت) سوار اتوبوسها و ماشینهای دولتی و …. کردند و با توزیع غذا و انواع خوراکیها بچه مدرسه ایها را سرگرم نمودند و تا میدان های شهر ها کشاندند و دوربینهای جادوئی ضرغامی هم خوب به آن نمایشها جلوه های ویژه دادند تا سر امثال جنابعالی را شیره بمالند تا بلکه قدری از آن ترس و دلهره ای که از خیزش واقعی ملت علیه دستگاه دروغ و جنایتی که در این حداقل 22سال رهبری شما بر ملت تحمیل شده است؛ رهایی یابید و شبها دچار کابوس سقوط و واژگونی تخت سلطنتت نشوی!!! من بعنوان یکی از آن افرادی که در آن صحنه مضحک حضور داشتم واقعیت تلخ و مشمئز کننده این نمایش حکومتی را دیدم و به اطمینان و یقین صد در صدی رسیدم که بساط حکومتت بر آب روان است وموریانه ها پایه های آن را درنوردیده اند و بزودی در جریان سهمگین دریای ملت غرق خواهی شد . اگر می خواهی واقعیتهای درونی جامعه را فهم کنی بسیار ساده است و آن بیرون آمدن از جامه مندرس و پوسیده حواربون ابله و جاهل درون بیت عنکبوتی رهبری است. بهتر است بجای مشاوره خواهی از به آلاف و الوف رسیده های دربارت از انسانهای صادق و فهیم و با تقوا که در متن مردم زندگی می کنند طلب مشاورت کنی تا بلکه اگر صداقتی در خدمت به ملت در خودت می بینی بر ملت هویدا شود. آقا جان !!! این خر شیطانی که سوار شده ای بزودی تو را تا اسفل السافلین جهنم خواهد برد پس بهتر است تا خیلی دیر نشده است از آن پیاده شوی و توبه کنی و به جبران مافات بپپردازی بلکه خداوند قبولت کند.

   
 31. بسم رب الشهدا
  «ان الله لا يغير ما بقوم حتي يغيروا ما با انفسهم»
  درود بر نورى زاد عزيز
  جناب نورى زاد ،عجيب است نامه شما به اين بزرگان، نه از اين منظر كه چرا شما نامه نوشته ايد بلكه به اين معنا كه در راه آزاد مردى و در راه وطن چه بزرگانى در مقابل سرب داغ دشمنان اين مرز و بوم سينه سپر كردند و امروز كار به جايى رسيده براى دفاع از آرمانهاى انقلاب و خون شهيدان بايد نامه درخواست وارد شدن به عرصه عمل نوشته شود كه اين معنايى جز كم رنگ شدن تعهدات و شهامتها ، و پر رنگ شدن دورنگيها و ترسها ندارد و همين موضوع جاي تعجب و تاسف است. جناب نورى زاد تعهد چيزى نيست كه بتوان آن را با نامه و فرياد بر كسي فهماند تعهد و عشق به ميهن و آزادگي احساس دروني است كه كه نه با اين جملات زيباى شما بوجود خواهد آمد و نه با نبودن اين نامه ها شعله گرمش سرد خواهد شد در راه ايمان و ايثار ملامتها بسيار و سنگينى مسوليت بسيار گران و آنان كه خود در اين ميانه قدم مى نهند از هيچ نمي هراسند ولى افسوس همگان بمانند شما نيستند من ترس ازآن دارم كه نوش دارو بعد از مرگ سهراب برسد كه ديگر فايده اى نخواهد داشت .امروز اگر جناب آقاى خاتمى ،حضرات آيات، رجال سياسى سكوت اختيار مى كنند خيانتى است كه تاريخ هيچ وقت آن را فراموش نخواهد كرد. اميدوارم تا دير نشده و اين جسم نيمه جان ميهن عزيزمان به جسدى متعفن تبديل نشده تعهد درونى اين آقايان كه اميدى به آن ندارم شكوفا شود و با لبيك گفتن به دعوت شما سيلى از نامه هاى رسوا كننده را روانه به سمت كاخ استبداد ديني سازند تا هم دين عزيزمان اسلا م بيش از اين چهره واقعيش تخريب نشود و هم خون شهيدانى چون همتها ،باكريها، چمرانها ….. پايمال نشود و هم انقلاب عزيز مصادره شده مان باز پس گرفته شود.

   
 32. بسم رب الشهدا
  درود بر نورى زاد عزيز
  جناب نورى زاد ،عجيب است نامه شما به اين بزرگان، نه از اين منظر كه چرا شما نامه نوشته ايد بلكه به اين معنا كه در راه آزاد مردى و در راه وطن چه بزرگانى در مقابل سرب داغ دشمنان اين مرز و بوم سينه سپر كردند و امروز كار به جايى رسيده براى دفاع از آرمانهاى انقلاب و خون شهيدان بايد نامه درخواست نوشته شود كه اين معنايى جز كم رنگ شدن تعهدات و شهامتها ، و پر رنگ شدن دورنگيها و ترسها ندارد و همين موضو جاي تعجب و تاسف است. جناب نورى زاد تعهد چيزى نيست كه بتوان آن را با نامه و فرياد بر كسي فهماند تعهد و عشق به ميهن و آزادگي احساس دروني است كه كه نه با اين جملات زيباى شما بوجود خواهد آمد و نه با نبودن اين نامه ها شعله گرمش سرد خواهد شد در راه ايمان و ايثار ملامتها بسيار و سنگينى مسوليت بسيار گران و آنان كه خود بر اين ميانه قدم مى نهند از هيچ نمي هراسند ولى افسوس همگان بمانند شما نيستند من ترس از دارم كه نوش دارو بعد از مرگ سهراب برسد كه ديگر فايده اى نخواهد داشت .امروز اگر جناب آقاى خاتمى ،حضرات آيات، رجال سياسى سكوت اختيار مى كنند خيانتى است كه تاريخ هيچ وقت آن را فراموش نخواهد كرد. اميدوارم تا دير نشده و اين جسم نيمه جان ميهن عزيزمان به جسدى متعفن تبديل نشده تعهد درونى اين آقايان كه اميدى به آن ندارم شكوفا شود و با لبيك گفتن به دعوت شما سيلى از نامه هاى رسوا كننده را روانه به سمت كاخ استبداد ديني سازند تا هم دين عزيزمان اسلا م بيش از اين چهره واقعيش تخريب نشود و هم خون شهيدانى چون همتها ،باكريها، چمرانها ….. پايمال نشود و هم انقلاب عزيز مصادره شده مان باز پس گرفته شود.

   
 33. جاهل را نمیبینی مگر در افراط یاتفریط ای کاش آقای نوری زاد یه نگاهی به نامه های قبلی خودشون به رهبر مینداختند بعد معنی جمله بالا را متوجه میشوند

   
 34. سلام برادر بزرگواروعزیزم
  نامه 15توراخوندم وخداراشاهد وناظرمیگیرم اون شب باچشمان خیس خوابیدم وتاصبح چندین بار حالت سکته به من دست داد وهر جمعه چشم به راه نامه تو هستم وخداوند را به حقانیت خودش قسم میدهم که تو وخانواده ات را همیشه سربلند و سلامت بدارد وحضرات ببینند که با دین واعتقادات مردم چه کردند وچه لطمه ای به دین مردم زدند که در تاریخ بی سابقه است

   
 35. فریادگردوران خفقان.نوریزادشجاع/وعلی المومنون فلیتوکل علی الله.شماحتی اگریک نامه از15نامه را مینوشتی به مسئولیت خود عمل نموده بودی.واقایان مراجع اگر به مولا حسین(ع)اقتدا میکردند ویک نامه اعتراضی مینوشتند زورگویان جرات به بند کشیدن فرزندان این ملت رانداشتند.

   
 36. جالبه که لینک خبر و فیلم مربوط به اصطلاح زن های صیغه ای آقای نوری زاد از سایت های رجا نیوز و جوان آنلاین و … حذف شده شاید تازه فهمیدن شاید این امر بازخورد بدی برای خودشون داشته باشه و شاید اصلا این ورود به مسائل شخصی مردم باشه! و شاید های دیگر!!!

   
 37. جناب آقای خامنه ای

  با تقدیر وتشکر از همه کسانی که حیات وآبروی خودرا در راه ارتقاء دین ،

  میهن وهمه بشریت قرارداده و می دهند .اینک بر اساس وظیفه انسانی درقبال درخواست یک

  هموطن مومن به حق وحقیقت لازم دیدم تا نامه ای کوتاه برایتان بنگارم.

  امروز به تاریخ 24 آذر 90 در کشور ما دو نگرش کاملا متفاوت درعرصه حیات

  سیاسی واجتماعی مشاهده می گردد که لازم دیدم با جنابعالی درمیان

  گذارم.ابتدانگرشی است که به قوام حاکمیت می اندیشد وحاکمیت را مطابق

  قانون اساسی که زیربنای روابط بین ملت وحاکمیت است در خدمت کشور ومردم آن

  اعم از هر دین وزبان وفرهنگی می داند. ودومین نگرش بدون توجه به میثاق

  منعقد شده میان ملت وحاکمیت وبا تفسیر به رای این پیمان توسط عده ای

  معدود صرفا به قوام مامورین می اندیشند و در این راه ملت ،کشور وحاکمیت

  را به سرنوشتی نامعلوم هدایت می کنند.امروز برشما وهمه ماست که کشور ،ملت

  وحاکمیت را از مسیر نامعلوم به مسیری معلوم هدایت کنیم.

  والسلام

  یوسف پرژک

   
 38. یک هشدار جدی! هشدار!
  دوستان و همراهان گرامی! ظاهراً از صبح ساعت 8 تا کنون، خبری از محمد نوری‌زاد نیست و سایت او و حتی کامنت‌هایش آپدیت نمی‌شود! جناب آقای نوری‌زاد عزیز! اگر این‌گونه نیست و احساس من نادرست است، که امیدوارم این‌گونه باشد، لطفاً به نحوی به اطلاع مردم و خوانندگان برسانید. با سپاس. آزاد آزاده

   
 39. نامه سرگشاده «آزاد آزاده» (ع. خ.) به خامنه‌ای

  آقای خامنه‌ای! پیش از تبدیل این «نجواهای نجیبانه» به فریادهای خشمگینانه، به آنها توجه کنید!

  «شرط بلاغ»

  «من آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم
  تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال
  محل قابل و آنگه نصیحت قائل
  چو گوش هوش نباشد، چه سود حُسن مقال؟!» (سعدی)

  جناب آقای خامنه‌ای!
  این نامه، در فرجام کتابی است که در آن، بخشی از نامه‌ها و نوشتارهایی را که در «نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن» نگاشته شده است، گرد آورده‌ام و آن را «نجواهای نجیبانه» نامیده‌ام؛ هرچند شما این نوشتارها و بسی بیش از اینها را، که انتشار علنی نیافته‌اند و کسانی سربسته و در خفا، با شما و سَلَف شما آقای خمینی، درد دل و سوز جان گفته‌اند، خوانده‌اید؛ سخنان اهل نظران نجیب، دلسوز و دردمند این نجواهای متین، متقن و منطقی، که عاشقانه «داوِ اول بر نقدِ جان»(1) زده‌اند، و هر یک به زبانی، روایتگر زمهریر سرد ایران‌زمین بوده‌اند، و برای رهایی از بن‌بست‌ها، راه‌های برون‌رفت و پیشنهادهای پایداری‌بخش ارائه داده‌اند، مرا از گفتن هر کلامی و نوشتن هر بیانی بی‌نیاز می‌کند، اما من نیز وظیفه خود دانستم «شرط بلاغ» را به جای آورم و ناصحانه از شما تقاضا کنم که پیش از تبدیل این «نجواهای نجیبانه» به فریادهای خشمگینانه، به آنها توجه کنید. امیدوارم ملول نشوید و «محل قابل» برای «نصیحت قائلان» باشید و پند گیرید؛ نمی‌خواهم ناامید شوم و بدانجا رسم که: «چو گوش هوش نباشد، چه سود حُسن مقال؟!»

  آقای خامنه‌ای!
  اگر تا کنون غبار غفلت، تغافل، غرور یا ناآگاهی، یا استلزامات ناشی از ساختار قانونی، یا عذرها و قصورها و تقصیرهای حکومتی، یا موقعیت‌های نقشی، یا إعمال نظرها و سلیقه‌های سایر تصمیم‌سازان پیدا و پنهان، یا هر توضیحی که خود می‌دانید و شایسته است صادقانه و شجاعانه در پیشگاه ایرانیان بر زبان آورید، مانع از رسیدن شما به طریق صواب و سزاوار این مُلک و ملت شده است، در فرجام عمر، به خود آیید و اگر آیت و نشانه الله هستید، این نشانه را در عمل نشان دهید و خدا را در نظر آورید و فراتر، بیش‌تر و پیش‌تر از آن، اخلاق، انصاف، مدارا، مروّت و انسانیت، پیشه سازید و بدانید که تصمیم شما می‌تواند تصمیمی سرنوشت‌ساز یا سرنوشت‌سوز باشد و شما را در پیشگاه وجدان خودتان، تاریخ و مردم ایران و جهان و نیز خداوند، سربلند یا سرافکنده سازد و نسل‌هایی را بسوزاند یا زنده کند؛ و بدانید که مردم انقلاب‌گزیده ایران، اینک پس از گذار از کوران دوران خفقان و تجربه‌های تلخ و سازنده آن، دیگر اهل انتقام و اقدام انقلابی نیستند و اگر صداقت و حقیقت را ببینند و بشنوند، سهم خود را نیز در خوب و بد گذشته درمی‌یابند؛ پس امیدوار باشید که بر خطاکارانی که ندامت، پیشه سازند و صادقانه و شجاعانه بر خطاهای خود اقرار نمایند و از ستمدیدگان، طلب بخشش و دلجویی کنند، ببخشایند، هرچند شاید فراموش نکنند.
  امیدوارم فرجام این کتاب، آغاز نیک‌فرجامی شما باشد.

  آزاد آزاده (ع. خ.)

  *** توضیح ***
  1- اشاره به این بیت شعر از حافظ:
  «اهل نظر، دو عالَم، در یک نظر ببازند
  عشق است و داوِ اول، بر نقدِ جان توان زد» (داو: نوبت قمار).

  ***

  چهارمین و جدیدترین ویرایش کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن (نامه‌ها، نوشتارها، گفتارها)» در 1913 صفحه (474 عنوان مطلب) – که حدود 600 صفحه آن (130 عنوان مطلب)، نسبت به ویرایش سوم، جدید است – منتشر گردید. در این کتاب، بیش از 120 نامه خطاب به آقای خامنه‌ای، از جمله 13 نامه از محمد نوری‌زاد و نیز 27 عنوان اصلی از سایر نوشتارها و گفتارهای او و چندین نامه خطاب به آقای خمینی، از جمله نامه‌های آیت‌الله منتظری، و نیز بسیاری مطالب انتقادی تاریخی دیگر در نقد رژیم جمهوری اسلامی، منتشر شده است.

  مردم آزادی‌خواه، عدالت‌طلب و رنگین‌کمانی «سرزمین بلاخیز ایران»، سال 1390 را سال «آگاهی تا رهایی» نامیده‌اند و کتاب «نجواهای نجیبانه»، «راهی به رهایی» است از طریق آگاهی؛ نجواهایی است نجیبانه و برآمده از اندیشه‌ها و قلم‌های گوناگون و رنگارنگ، که وجه مشترک همه آنها، دلسوزی و نیکخواهی برای ایران و ایرانی و رهبران ایران و تلاش برای یافتن و نشان دادن راه صحیح و استوار رهایی است.

  از همه کسانی که به هر طریقی، این امکان را دارند که بار دیگر آقای خامنه‌ای را متوجه مسؤولیت خطیر و تاریخی خود سازند، تقاضا دارم کتاب «نجواهای نجیبانه» را نیز به دست او برسانند، بدان امید که در پیرانه‌سر، بار دیگر از سر تأمل و عبرت، به این رنج‌نوشته‌های نجیبانه نظر نماید و بَصَر یابد؛ و شاید روزنه امیدی باشد در آینده پر از بیم و امید ایران‌زمین و نیز سرنوشت شخص ایشان و سایر تصمیم‌سازان نهان و آشکار جمهوری اسلامی.

  امیدوارم مطالعه این اثر، راهی باشد به سوی رهایی ایرانیان آزاده آزادی‌خواه و عدالت‌طلب از زمهریر سرد و زرد تزویر و درد و رنج و جهل، و رسیدن به خنکای آرامش‌بخش بهار رنگارنگ و پر نقش و نگار رویش و شکوفایی در آزادی و آگاهی. ایدون باد!
  آزاد آزاده (ع. خ.)
  azadazadeh.ir@gmail.com

  آدرس اینترنتی صفحه دارای لینک‌های دانلود کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن (نامه‌ها، نوشتارها، گفتارها)» در 1913 صفحه (یک فایل پی‌دی‌اف) (بدون نیاز به فیلترشکن):
  http://www.4shared.com/folder/l1hM0FX7/Najvaha.html

  آدرس صفحه فیس‌بوک کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن (نامه‌ها، نوشتارها، گفتارها)» در 1913 صفحه:
  http://www.facebook.com/pages/کتاب-نجواهای-نجیبانه-Noble-Whispers-Book/275862409095942

   
 40. دوست عزیز بهتر است از مردم بخواهید بنویسند و دانشحویان چراکه مسولین ترسوتر از این حرفها هستند تا بحال بارها این مطلب ثابت شد. اما در هر صورت باید یکبار از این آقایان خواسته میشد تا مشخص شود چقدر با مردمند اصلا بهتر است اگر ایشان اجابت نکردند از مردم بخواهید تا همه بدانند چقدر مسولین مردمیند. موفق باشید

   
 41. سلام دوست عزیز چرا از چندی قبل پیغام هام دیگه نمایش داده نمی شه

   
 42. خود حضرت ///// هم 2 عدد صیغه ای قدیمی داره که الآن ساکن////د هستن!!!!
  ………………………….
  سلام آقا رضای عزیز
  قرار نشد کاری را که آنها به غلط انجام داده و می دهند ما تکرار کنیم.
  با احترام: نوری زاد

   
 43. براستی گاهی انسان مات و مبهوت میماند از دیدن انسان هایی شجاع و دلیر به مانند محمد نوری زاد که قلمش بسان شمشیری بی محابا بر سر سپاه ضحاک فرود دم میاید دم به دم . آن هم یکه و تنها در برابر حکومتی که کوچکترین بوی از انسانیت و شرافت نبرده و روی تمام جنایتکاران تاریخ را سفید کرده خامنه ای که سهل است هیچکسی را توان رویاروی با با چنین دلاوری نیست از طرفی این سو لشگری از رستم صولتان افندی پیزی که سر زیر لحاف کرده که مباد گزندی به خود و خانواده اشان وارد شود که مرگ براینان از هر چیزی واجب تر است درود به آن مادری که شیر شجاعت و شهامت را در کام محمد نوری زاد ریخت

   
 44. آقایون خانوما پس نامه هاتون به رهبر کو نوبت ماو شماست

   
 45. دوستان عزیز که کار هر روزتون شده خوندن این صفحات . نوری زاد یادتون نره . به رهبر نامه بنویسید از شما همه باید خواهش کنه؟

   
 46. سعید خراسانی


  نوچه های خامنه ای سعی می کنند همه مخالفانش را با اتهامات جنسی منکوب کنند… جوجه فوکولیهای باشگاه خبرنگاران ضرغامی چندی پیش به مجریان صدای آمریکا نسبت ارتباطات جنسی می دادند چندی بعد به رابطه رئیس بی بی سی فارسی باپونه قدسی… الان هم داستان ساخته اند که نوری زاد چند تا زن صیغه ای دارد تا وجهه ا را در بین قشر تحصیلکرده و جوان تخریب کنند… انگار اینجا قلب اروپاست و صیغه کردن جرم نابخشودنی… بروید رساله عمه تان را باز کنید درباره حلت چهل تا زن صیغه ای و چهارتا عقدی!

  آقای خامنه ای،… نوریزاد اگر10زن صیغه ای هم داشته باشدنه به شماارتباطی داردنه به مردم ایران؛به جای اتهام پاسخ نامه هارابدهید!

   
 47. چجوری میشه نامه نوشت که عواقب نداشته باشه؟

   
 48. دوستان همه به ایشان بنویسید ابن کار هیچ هزینه ای ندارد

   
 49. جناب نوری زاد نگرانی شما در آخرین نامه اتان کاملا قابل درک است. استوار باشید و اگر دوست داشتید آخرین مطلب وب لاگ من رو مطالعه کنین. نظرم اینه که این باران خیلی وقته که می باره و سیلاب خانمان سوزی شده

   
 50. dorood bar to ey marde azadeh.motmaen bash ba in karashoon faghat to ro pishe mardom aziztar mikonand.az hokoomate doroogho tazvir bish az ina entezar namiravad

   
 51. سلام بر مردان راه خدا
  اميدوارم كه شادي عمل به تكليف و رسيدن به نتيجه و رضايت پروردگار هر سه براي شما كه نماينده مردم ايران هستيد تجلي پيدا كند

   
 52. مرحبا به مردانگی و آزادیخواهی شما. شما از مردمان نیکخواه و نیک انجام هستید.

   
 53. آفرین به این فکر و ایده که به ذهن شما رسید.
  در شرایط حاضر این بهترین راه کار است.
  امید وارم که بارانی از نامه ها در سراسر کشور و جهان به
  خیابان پاستور ببارد.
  با تشکر و آرزوی سلامتی و قوت قلب برای شما آقای نوری زاد.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0941 seconds.