سر تیتر خبرها

قاضی مقیسه خطاب به محمد نوری زاد:گم شو بیرون مزدور اجنبی!

قاضی مقیسه ، بعد از سه دقیقه ! فقط سه دقیقه دادگاه با “گم شو برو بیرون مزدور اجنبی” به محمد نوری زاد اعلام حکم کرد…

محمد نوری زاد نویسنده و جهادگر سابق که به خاطر انتقاد به رهبر و نوشتن چند نامه نزدیک به یکسال است که در زندان به سر می برد. چندی پیش وزارت اطلاعات شکایتی را از وی پیگیری کرد که نوری زاد شرحش را در نامه ای نوشت. وی نیز در آخرین نامه ی خود خطاب به رئیس قوه قضائیه، به خاطر بازداشت ها و شکنجه های برخی ماموران وزارت اطلاعات شکایت کرد. در همین راستا وی ممنوع الملاقات اعلام شد. و بعد از آن هیچ خبری از این نویسنده ی زندانی در دست نیست. یکی از متهمان سیاسی که روز سه شنبه (16 آذر) به دادگاه انقلاب مراجعه کرده بود متنی را در اختیار سایت رسمی دکتر محمد نوری زاد قرار داده است که به شرح زیر است:

پشت در اتاق قاضی مقیسه نشسته بودم که صدای داد و فریاد توجه همه را جلب کرد. صدای گم شو بیرون اجنبی مزدور” و “می دهم شلاق بزنندت” از اتاق بیرون می آمد. بلافاصله در اتاق باز شد و دیدم دکتر محمد نوری زاد با رنگی پریده از در بیرون آمد. او را در آغوش کشیدم. او گفت: فلانی ، من را ممنوع الملاقات کرده اند و در همین فرصت بدون هیچ  تفهیم اتهامی و حق وکیلی من را به دو سال حبس به خاطر اعتراض به شکنجه های ماموران وزارت اطلاعات محکوم کردند. به قاضی گفتم من هیچ برگه ای را امضا نمی کنم و او عصبانی شد شروع کرد به فریاد که تو بیماری و بعد از سه دقیقه ! فقط سه دقیقه دادگاه با “گم شو برو بیرون مزدور اجنبی” اعلام حکم کرد.

خانم ملکی، همسر محمد نوری زاد نیز این خبر و محکومیت وی را تایید و متذکر شدند که مدت چند هفته است که از حال وی بی خبر اند. این در حالی ست که مدت کوتاهی از درخواست ملاقات حضوری همسران زندانیان سیاسی به رئیس قوه قضائیه نمی گذرد.

#طبق پیامی که جناب آقای نوریِ‌زاد از طریق این دوست به خانواده‌ی خود رسانده‌است ، وی پس از گذراندن 110 روز حبس در قرنطینه، که هفتاد روز آن را در روزه به‌سربرده‌است ، از روز شنبه 88/09/20 ، در اعتراض به دادگاه نمایشی سه‌دقیقه‌ای مبنی بر شکایت وزارت اطلاعات ، و نیز بی‌اهمیتی مسئولان نسبت به بیماری وی ، دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد.


تصاویری از محمد نوری زاد در جمع مزدوران اجنبی در تایید فریادهای “مزدور اجنبی” قاضی مقیسه بر سر محمد نوری زاد

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

41 نظر

 1. درود بر شما

   
 2. آقای نوری زاد خیلی متاسفم که خودتان دچار نکیتی شدید که 30 سال در تحکیم پایه های آن کوشا بودید.

   
 3. تو رهبر واقعي جنبش سبزي ، خدا نگهدات باد

   
 4. از مدح می ترسم. چون مولا علی گفت بر چهره مداح خاک بپاشید. ولی به تو که می رسم چه کنم محمد نوری زاد؟!؟!؟!

   
 5. نوری زاد عزیز و نازنین؛ نوری زاد شریف و فداکار ، نوری زاد شیر دل و پاک دل، تصویر تو تا ابد بر قلبم حک شد…تصویر تو تا ابد بر صفحه ی تاریخ در میان صفحات آزاد مردان تاریخ حک شد…. به اندازه ی تاریخ دوستت دارم و با تمام وجودم آزادی قریب الوقوع ات را خواهانم…حرف از رفتن نزن…هرگز

   
 6. باميد روزی که قاضی مقيسه ها و امثال او را با ( تی پا) به پای چوبه های دار و جوخه های اعدام بسپاريم…
  بار الهی ديدن آن روز را از ما دريغ مدار…. آمين، يا رب العالمين.
  آريا

   
  • دعا برای مرگ کسی نکن برادر دعا برای اصلاح آنها بکن اگر جواب نگرفتی همه را به خدا بسپار. یک جنبش سبزی از مردن یک بنده خدا خوشحال نمی شود.

    
 7. حاکمان همیشه “بله قربان گو” میخواهند و نه منتقد.
  این حکومت نیز مستثنی نیست.
  درود بر شما و شجاعتتان

   
 8. با سلام
  واقعا آدم حیرت میکنه از این همه نادانی و نا مسلمانی.
  روزی را می بینم مانند روز های بعد از انقلاب که شکنجگران دارند اعتذتف می کنند و گناه را به گردن کسان دیگری می اندازند.
  صبح نزدیک است.
  یا حق

   
 9. بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر..

   
 10. به عظمت تاریخ بشری قسم آقای قاضی مقیسه کاری خواهی کرد که فرزندان فرزندانت از ترس و شرم نام کثیف تو را از خود بردارند

   
 11. گاه نوشت نوری زاد را می خواندم، نوشته بود قاضی مقیسه پس از سه دقیقه دادگاهِ بدون وکیل با فریاد ” گمشو بیرون مزدور اجنبی” او را به دو سال حبس محکوم کرده است، امیدوارم این تراژدی دروغ باشد، یا که من در خواب باشم ! دیگر حرفی ندارم ، چه بگویم، این شما و این لینک خبر:
  http://nurizad.net/?p=1576
  باز هم به وحدانیت خدا و رسالت انبیاء و ولایت اولیاء و فقهاء شهادت می دهم و اعلام برائت از همه اجانب و بیگانگان می نمایم ! ضمناً هیچ ارتباط و وابستگی به هیچ حزب و گروه و فرقه و انجمن و دسته و هیات داخلی و خارجی نداشته و ندارم، با هیچ فردی اعم از ذکور و اناث رابطه نامشروع نداشته و ندارم، قصد و غرضی هم از این مطلب ندارم و فقط چون بر من تاثیری عجیب گذاشت، آنرا در وب نوشت گذاشتم تا بدانم در 19 آذر 89 خبر محمد نوری زاد بود که مرا متاثر کرد، امیدوارم این تاثر خاطر را بر من ببخشید، آنهم بخاطر یک مزدور اجنبی که سالها حقوق بگیر اجانب بوده است!!! من بخاطر این احساس نابجا استغفار می کنم !
  19 آذر 1389 / مهدی خزعلی

   
 12. طبق آموزه های قرانی اجنبی شیطان است که از درگاه الهی رانده شده است .وصفت شیطان ستیز با حق و حقیقت و ارستن بدی ها است . ایجاد رعب و وحشت و ترساندن کار شیطان است . کبر ورزیدن صفت شیطان است حال با این حساب باید دید محمد نوری زاد مزدور احنبی است یا قاضی ای که با حقیقت سر ستیز دارد و می ترساند و تهدید می کند ؟!!!!!!!!!!!!

   
 13. قاضی؟ اخلاق اسلامی؟عفت بیان؟متاسفم وجودندارد.

   
 14. سلام با نوری زاد، زبان قاصر است از ظلم‌هایی‌ که بر ایران میشود

   
 15. ظلم خانه ش ویران بد

   
 16. Dorode khoda bar Horre zamane , Ahgaye Nourizad. khoshonat payane ommre har nezame zalemane mi bashad.

   
 17. این دار و دسته ی مقیسه ها یکی دو نفر نیستند. مقیسه تا نوجوانی در روستایی در شهرستان سبزوار زندگی میکرد. اکثر اطرافیان ایشان از راه کاشت و فروش تریاک زندگی میکردند. در اواخر دهه 50 و ابتدای دهه 60 جذب کمیته انقلاب اسلامی شد. بسیاری از اقوامش را جذب کرد و برای خود و سایر اقوامش اسم های مستعار انتخاب شد. او در بین کسانی که به کمیته آورد یک دانشمند حساب میشد چون جمیع مدرک تحصیلی اقوامش دیپلم نمیشد. مهره چینی هایی که صورت گرفت طولانی است مثلاً در بنیاد 15 خرداد (بنیاد فرمان حضرت امام!) که اموال به جا مانده از شرکت های خارجی و یا شهروندانی که به خارج کشور رفته بودند را غارت میکردند همزمان با باند اردبیلی ها شروع کردند. روند بدین طریق بود که آدمهایی را از روستا میاوردند و درون این خانه ها میگذاشتند و به ایشان یاد میدادند که مثلاً بگویند در این خانه سرایدار هستند و یا صاحب خانه از ایشان پولی گرفته و خانه را به آنها واگذار کرده و چون در حین انقلاب بوده نتوانسته اند محضر بروند و …. و بدین طریق شروع به بالا کشیدن اموال ملت میکردند و یا کانون های محلی ایجاد میکردند و یک ده هزارم اموال مصادره شده شرکت های خارجی به بهانه ی تقسیم بین قشر فقیر میاوردند و بین خود تقسیم میکردند. اینها نمونه های کوچکی از خلافکاری باند مقیسه هاست. نفوذ در بانک ها و … هم داستان طولانی دارد.

   
 18. محمد نوری زاد، آزاد است، در اندیشه های ما، در قلب های ما، و در ایمان ما

   
 19. ازاد مرد ایران زمین مطمین باش بزودی این اجنبی های  وحشی گورشان را از این مملکت گم می کنند.

   
 20. برادر ازاده صبوری تو و خانوادهات انچنان این دشمنان وحشی را سوزانده که کاری جز فحاشی ندارند.خدا و قلبهای ملت با شماست و ازادی در انتظار.

   
 21. اقای نوری زاد بالاخره این ملت مجبور میشه کلاهش را یذره بالاتره بگذاره و …

   
 22. درود بر شرفت
  درود بر پايداريت

   
 23. فخرالسادات محتشمی پور

  همسرجان تنها یک نگاه به گل ها انداخت و لبخند زد و یک نگاه مهربان به من و بعد گفت : خوب عزیزم بنویس …
  من دلم برای نوشتن های کابینی تنگ شده و برای دست تکان دادن برای محمد نوری زاد مهربان

   
 24. آقاي نوري زاد عزيز.شما در پيشگاه ملت عاشق ميهن محسوب مي شويد.سبز باشيد و همچون سرو سرفراز.
  دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند.
  انشاال..

   
 25. درود به شرفت…نوری زاد حر زمان است…از چنگال امویان به دامن حسین آمده…درود به شرفت….درود به شرفت

   
 26. نورزاد نیست بلکه فرزند برومند یک انقلاب است …طراحان اپوزیسیون خارج که هنری جز ویرانی و گشتار ندارید مزدور و اجنبی شما دستهای انها هستید شما که از اسم نورزاد میترسید فرق خیانت و خدمت همین جاست شمائیکه اگر نورزادها نبودنند کار و غذا نداشتید پس شما خائنین و ,,, هستید بامید ازادی زندانیان سیاسی ودرود بتمامی انها

   
 27. کاملا درست گفته. باید اعدامش کنند تا مشخص شود نظام با کسی شوخی ندارد

   
 28. ياد حرف دکتر شريعتي مي افتم که مي گفت از آن روزي بترسيد که از اسلام عليه اسلام استفاده بشه. حالا دقيقا همان روزهاست.

   
 29. هم مرگ بر زمان شما نیز بگذرد هم رونق جهان شما نیز بگذرد
  آن کس که اسب داشت حبابش فرونشست گرد سم خران شما نیز بگذرد
  درمملکت چو غرش شیران گذشت ورفت این عوعو سگان شما نیز بگذرد

   
 30. سلام آقای نوری زاد ، تحمل کن این روزا میگذره

   
 31. شاهدي بر اينكه نظام تيشه به ريشه خودش ميزند…. اين نظام به كجا استواراست كه با طرفداران محكم خودش اينچنين ميكند؟ ايمان دارم كه اين خانه عنكبوت به زودي فرو ميريزد و نوريزاد ها آزاد ميشوند.

   
 32. تا كه سيمرغ به قاف قفسي دربند است/ بال بر هم زدن از هر مگسي مي آيد

   
 33. احتمالا منظور قاضی از اجنبی مزدور ، خودش و دار و دسته اش بوده

  شجاعتی که من در آقای نوری زاد دیدم در هیچ کس تو این حکومت سی ساله ندیدم. امیدوارم هر چه زودتر این بساط ظلم از سر ایشون و خیلی های دیگه برچیده بشه

   
 34. راوی روایت فتح را چه به حصار و زندان
  روزگار غریبی است

   
 35. اتفاقا آقای نوری زاد نه تنها اجنبی نیست بلکه وطن پرست هم هست ، من هم آدمهای بهتر از خودم را نمیتوانم تحمل کنم ، چه بسا اگر جای آقای مقیسه بودم همینطور برخورد میکردم ، این جور چیزها را متاسفانه روی منابر برای مردم نمیگویند

   
 36. آیا این همان قاضی مقیسه است که شریرترین چهره زندان های جمهوری اسلامی در دهه 60 خوانده می شد؟

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

75 queries in 0905 seconds.