سر تیتر خبرها

نامه به رئیس قوه قضائیه – شکایت محمد نوری‌زاد از وزارت اطلاعات

اما چرا سر ما را در مستراح سلول انفرادی فرو کرده اند؟ تا از ما اقراری بگیرند که بر حقانیت اعتراض ما خط بکشد و پایه های لرزان قدرت حاکمیت را مستحکم کند…

سایت رسمی دکتر محمد نوری زاد:

جناب آیت‌الله صادق لاریجانی

ریاست محترم قوه‌ی قضائیه‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران

با سلام. چندی پیش طی یک سخنرانی، به نحوه‌ی برخورد خشن پلیس انگلستان با دانشجویان معترض به افزایش شهریه‌ی دانشگاه‌ها، کنایه زدید که: “در کشوری که مدعی حقوق بشر است، با درخواست معقول عده‌ای جوان دانشجو به‌صورتی خشن برخورد و حقوق اولیه‌ی این افراد نقض می‌شود.”‌‌ ‌‌
این سخن شما گرچه مبتدای درستی اختیار کرده، اما به منتهای نامربوطی منجر شده است. حاکمان انگلیس اگر مدعی حقوق بشرند، هرگز ادعای خدا و قرآن و پیامبر و ائمه‌ی معصومین(ع) ندارند. در کشور اسلامی ما، اتفاقاتی رخ داده و می‌دهد که حظ بهره‌مندی از آن را نمی‌چشید، مگر این‌که در متن آن قرار گیرید؛ نمی‌دانم  آیا کسی سر عزیزانتان را در چاه مستراح فرو کرده است یا خیر؟ که اگر فرو کرده بود و شما و عزیزتان طعم ناگزیر تنفس و فرو بردن ماکولات موجود در کاسه‌ی مستراح را چشیده بودید، ذره‌ای از مراتب آیت‌اللهی خود را متوجه این‌سوی سرزمین قضایی کشورتان می‌فرمودید.

در کشور اسلامی ما، اتفاقاتی رخ داده و می‌دهد که حظ بهره‌مندی از آن را نمی‌چشید، مگر این‌که در متن آن قرار گیرید؛ نمی‌دانم  آیا کسی سر عزیزانتان را در چاه مستراح فرو کرده است یا خیر؟ که اگر فرو کرده بود و شما و عزیزتان طعم ناگزیر تنفس و فرو بردن ماکولات موجود در کاسه‌ی مستراح را چشیده بودید، ذره‌ای از مراتب آیت‌اللهی خود را متوجه این‌سوی سرزمین قضایی کشورتان می‌فرمودید.

اما چرا سر ما را در مستراح سلول انفرادی فرو کرده اند؟ تا از ما اقراری بگیرند که بر حقانیت اعتراض ما خط بکشد و پایه های لرزان قدرت حاکمیت را مستحکم کند.

پیشنهاد می‌کنم هروقت جلوی آینه، به زلف مبارکتان شانه زدید و بر خود عطر افشاندید، به سرهای فروشده‌ی عده‌ای از زندانیان سیاسی کشورتان در مستراح سلولشان بیندیشید. نمی‌دانم آیا کسی به زیر گوش حضرت شما سیلی پی در پی نواخته است؟ و با کفش به سینه و پشت نازنین شما کوفته است؟ و با پا به صورت شما لگد زده است؟ و به میان ابروان و چشمان شما تف کرده است؟
با اطمینان می‌گویم اگر ذره‌ای از این‌همه درنده‌خویی [برخی از] ماموران وزارت اطلاعات خودمان را باور می کردید، عطای اعتراض به پلیس انگلستان را به لقایش می‌بخشیدید. نمی‌دانم آیا در ورطه‌ی بی‌کسی و زیر بارش ضربات مشت و لگد، عده‌ای به همسر گرامی شما فحش رکیک و ناسزا گفته‌اند؟ و دختران عفیف شما را به آغوش هرزگی پرتاب کرده‌اند؟ و مادر و خواهر و خویشاوندان پاکدامن شما را به لجن جنسی آلوده‌اند؟ بعید می‌دانم! اما عده‌ای از ماموران وزارت اطلاعات، که نقابی از سربازی امام زمان به صورت بسته‌اند، با ما این کرده‌اند.
پیشنهاد می‌کنم نه نامه‌ی افشاگرانه‌ی حمزه کرمی، و نه نامه‌ی دردمندانه‌ی عبدالله مومنی، که نامه ی حجت‌الاسلام دکتر منتظرقائم را به رهبرمان، مطالعه بفرمائید تا بدانید در فراسوی دستگاه پوک قضایی ما و شما، ماموران وزارت اطلاعات، با چه شیوه‌ها و با چه الفاظی، لباس پیامبر را معنا می‌کنند، و حق مسلمانی و خانواده شهدا را به‌جا می‌آورند، و کرامت انسانی را فهم می‌کنند.
پیشنهاد می‌کنم از این پس، هرگاه اراده فرمودید به زندان ابوغریب و گوانتانامو و رفتار خشن پلیس انگلستان بپردازید تا در سایه‌ی این توسل طنز، بر جنایات جاری خود سرپوش گذارید، نگاهی به صورت خود در آینه، و نگاهی به صورت همسر و دختران و مادر و خواهران خود بیندازید تا بدانید پرتاب یک سخن سست به آن‌سوی مرزها، هرگز بساط لرزان حاکمیت ما را ترمیم نخواهد کرد.

بدینوسیله، من، محمد نوری‌زاد، زندانی شما در زندان اوین، نه به حوزه‌ی رفتار هیولاگون عده‌ای از ماموران وزارت اطلاعات، که به ربودن نام سربازی امام زمان توسط اینان، اعتراض و شکایت دارم. اینان مرا زده‌اند. و به ناموسم ناسزا گفته‌اند. و این‌همه را من در متن پاسخ به پرسش‌های یاوه‌ی بازجویان خود، آورده و ثبت و ضبط کرده‌ام. اگر ذره‌ای انصاف در قله‌ی بلند آیت‌اللهی خود سراغ دارید، به شکایت من، و به شکایت قربانیان خاموش وزارت اطلاعات رسیدگی فرمایید.

در پایان یادآور می‌شوم که؛ راز این که امام علی(ع) از ربوده شدن خلخال از پای آن زن یهودی آنچنان می‌گدازد، هیچ نیست الا تجسم این که حرامیان، خلخال از پای ناموس خودش ربوده‌اند.هرگاه جنایتی را که بر این مردم رفته است باور کردید، قطعا همانند علی(ع)برخواهد خروشید.

بااحترام و ادب – محمد نوری‌زاد

بدینوسیله، من، محمد نوری‌زاد، زندانی شما در زندان اوین، نه به حوزه‌ی رفتار هیولاگون عده‌ای از ماموران وزارت اطلاعات، که به ربودن نام سربازی امام زمان توسط اینان، اعتراض و شکایت دارم. اینان مرا زده‌اند. و به ناموسم ناسزا گفته‌اند. و این‌همه را من در متن پاسخ به پرسش‌های یاوه‌ی بازجویان خود، آورده و ثبت و ضبط کرده‌ام. اگر ذره‌ای انصاف در قله‌ی بلند آیت‌اللهی خود سراغ دارید، به شکایت من، و به شکایت قربانیان خاموش وزارت اطلاعات رسیدگی فرمایید.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

102 نظر

 1. باور کنید اسلام همین است که می بینید

   
 2. منو ببخش برادرم که جرات ندارم.منو ببخش که خودم را به نفهمی میزنم.منو ببخش …

   
 3. بساط ظلم پایدار نخواهد ماند 

   
 4. این یادداشت ها را هم به دروغ به نوریزاد نسبت میدهید. نوریزاد چنین چیزی ننوشته و جنبش سراسر دروغ سبز برای رشد انگلوار خود به این دروغپراکنی ها نیاز مبرم دارد. بدبخت نوریزاد که شما دروغگویان پرچم حمایت از او را در دست گرفته اید.

   
 5. How much money can you make until you have to start paying taxes?

   
 6. آقاي نوري زاده عزيز من از شما انتقاد دارم يا شايد گلايه شما كه از انقلاب تا امروز را به ياد داريد به من بگويد اعدام هاي دهه 60 به دستور اقاي خميني بود؟
  اصلا به چه دليل انها اعدام شدند؟
  چون اقاق يخميني سيد بودند يا چون آن زمان!همه قبولشان داشتند بايد هر حرفي ايشان ميزدند اجرا ميشد؟
  اصلا ان زمان فصل الخاطب چه بود قانون اساسي يا گفتار اقاي خميني؟
  چرا اقاي خامنه اي را به راحتي به چالش نميكشيد هر چند در طي اين نامه ها ايشان را به چالش كشيده ايد به خوبي اما هميشه ايشان را از گناه مبرا دونسته ايد و مشاورانش و اطرافش مقصر دونستيد كه ايشون پذيرفتن والا به خدا به ان قراني كه ميپرستي نوري زاده عزيز مردم همه اقاي خامنه اي را مقصر ميدانند و معتقدند كه همه اين تقلب ها از مجلس 2 دور گذشته تا اين رياست جمهوري به دستور و هماهنگي ايشان بوده.
  چرا از ايشون خواستار درست كردن اوضاعي هستيد كه خودش مسبب ايجاد ان بوده.
  نوري زاده هر چه گويي درست بود و من از تفسير كلمه اش هم عاجرم اما اين گوشه اي از حرفهايم بود كه خواستم بداني. دوستت دارم.

   
 7. این آزادمرد اسطوره تاریخ خواهد شد.

   
 8. رميده از دشت عدالت - واله در مرداب ولايت

  بسا کسا گرفتار ظالم در وقت دير که ندامت والی گزيدند

   
 9. اين دقيقا زمانيست كه كلمات هم شرمسارند

   
 10. کاشکی یه سابقه از اقای نوری در خصوص گذشته ایشان منتشر می شد و همچنین اینکه چجوری از زندان نامه منتشر می کردند و روی سایتشون می گذاشتن تعدادی ابهام پاسخ داده می شه.

   
 11. یک مرد واقعی پیدا شد که از گذشته خودش برگشته و به آغوش مردم و آزادی برگشته باشد .درود بر محمد نوری زاد شیر خروشان آزادی خواهی و عدالت طلبی

   
 12. متاسفم برای آنهایی که در نماز جمعه ها ، اوصیکم بتقوی الله می گویند و اینگونه اند خدا ما را از شر این جماعت نجات دهد که هیچگاه با وجود اینان ، ایران روی خوش نخواهد دید.

   
 13. مسعود دیپلمات

  درود و سلام بر شهید زنده محمد نوری زاد
  بعد از افشاگری هایتان در نامه های خطاب به رهبر که الحق در تاریخ ایران زمین ماندگار و مایه افتخار هست و خواهد بود ، اکنون گزینه درست همانا رسوا کردن عمال همان رهبر در تمام ارگان های تابعه است .
  بنا بر آیه کریمه : لا یغیر الله ما به قوم حتی یغییروا ما به انفسهم ، وظیفه ما و شما افشاگری بمنظور ایجاد تغییر در نفوس مردم است تا انشاءالله بدینوسیله مردم آگاه شوند و مشمول عنایت حق تعالی قرار گیرند همانگونه که در انقلاب ۵۷ به حول و قوه الهی اتفاق افتاد . والسلام علیکم و رحمت الله.

   
 14. خدای را به می ام شستشوی خرقه کنید…..که من نمی شنوم بوی خیر از این اوضاع

   
 15. اگر انسان با وجدانی از این مصیبت دق کنه و بمیره نمیشه ملامتش کرد…

   
 16. من در برابر این مرد که در زندان این نامردمان اینگونه ثابت قدم ایستاده است هیچ ندارم بگویم هیچ

   
 17. مرد بزرگیه باید الگوی ما باشه

   
 18. آقای نوری زاد عزیز! بسه دیگه! اینقدر به این شیخکهای کثافت حرامزاده نامه تظلم ننویس! از خانواده ات در این نامه ها اسم نبر! این جانیان به هیچ ارزش اخلاقی پایبند نیستند

   
 19. “پيشنهاد نوری زاد به صادق لاریجانی:هروقت جلوی آینه،به زلف مبارکتان شانه زدید به سرهای فرو شده‌ زندانیان درمستراح بیندیشید ”
  و هروقت به قامت فرزندان و نوجوانان و جوانان تان مینگرید به ندا و سهراب و هزاران ندا و سهرابی که توسط جمهوری اسلامی کشته شدند فکر کنید و تف کنید بر جمهوری اسلامی و رهبران و سرانش،

   
 20. این خانواده لاریجانی ها یکی از پست فطرت ترین و زالو صفت ترین موجودات این کره خاکی هستن. سه برادر فرومایه ای که دو تاشون شدن روسای دو تا از مهمترین قوای کشور و سرنوشت میلیونها ایرانی افتاده دست این آغایون که حتی در حقیقت تبعه این مملکت هم نیستن. کجان اون دلاورانی که با خون خودشون این مملکت رو حفظ کردن که حالا یک عده اجنبی دشمن خاک و فرهنگ ایرانی شدن رییس مجلس و قوه قضاییه این مملکت!

   
 21. این دولت خودشون را به خوبی میشناسند

   
 22. درود بی کران بر تمامی آزادگان دربند استبداد که بی واهمه چهره واقعی دژخیمان کودتاگر را بر ملا میکنند

  به امید ایرانی آزاد

   
 23. سلام آقای نوری زاد نمی دانم تاکی قرار است لبخند گرگانی راکه لباس میش به تن کرده اند ودرخشش تیزی دندانها یشان تن گوسفندان را نوازش می دهد شاهد باشیم ولی درعین حال دم از عدالت میزنیم امیدوام به زودی شاهد آزادی تمام بیگناهان که به افترا های گوناگون اسیرند باشیم

   
 24. اگر کمی‌ فقط کمی‌ بوی از انسانیّت برده باشی‌ این دردنامه را که میخوانی خجالت میکشی از اینکه راحت توی خونه نشسته باشی‌ و گوهرهای ارزشمند ما اینجور در رنج و درد باشند ،لاریجانی میشنوییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟به خاطر خدا بشنو،به خاطر انسانیت دست از این قدرت پوشالی بردار،لاریجانی به ما هم بگو بفهمیم مثل تو فکر کنیم،کدام دین،کدام شریعت حکم به اینهمه بی‌ انصافی میده،؟با چقدر پول و با کدام صندلی‌ ریاست،با کدام حکم اسلام میشه اینقدر بی‌ غیرت شد؟…

   
 25. نوری زاد عزیز , میدانم که این شکایتنامه نه برای رئیس … قوه قضا است ,که برای ثبت در تاریخ و تلنگری به وجدان ایرانیان است.
  لاریجانی برای مسندی که برآن نشانیده شده, نه کفایت علمی دارد و نه لیاقت تجربی. او را براین مسند برکشیده اند و عنوان آیت الله را بر اول اسمش نشانده اند …
  ولی پژواک دست نوشته های کوتاه و کوبنده تو زمان و مکان را درنوردیده و در آینده ای نزدیک به بار خواهد نشست و وجد و شوق حاصل از مسند و عنوان رئیس … قوه قضا را به کیفری جانسوز بدل خواهدساخت .
  حمید

   
 26. سلام و درود بر محمد نوری زاد و همه سبر اندیشان!
  شرمنده و خجالت زده شما و خانواده محترم شما هستم.من را ببخشید که ناتوانم در جهت اقدامی برای آزادی شما که ثابت کردید هنوز در کوفه ،میثم تمار هایی وجود دارند که در مقابل ظلم عبیدالله زمانشان ایستادگی میکنند.لطفا من را ببخشید و حلالم کنید!

   
 27. مرتضوی.باباحیدر

  سلام درود بر ازادمردان وشیرزنانی که درزیر تازیانهای جهل واستبداد دینی در زندان به خاطر حق گفتنشان وازاد اندیشی گرفتارند .بارها گفته ام در باور ما شعیان اگر بنی امیه درخت اسلام را شاخ وبرگ بر ید حکومت جمهوری اسلامی ریشهای ان را قطع کرد . ما ایرانیان بر زندانیانی چون نوری زاد تاجزاده ودیگر عزیزان افتخار میکنیم

   
 28. در ایران قوه قضاییه مستقل نداریم

   
 29. درود بر نوری زاد آزاده! صبح نزدیک است!

   
 30. نامت جاوید است ای مرد بزرگ ، هربار که درافشانی می کنی با قلم شیوایت من و هزاران ایرانی شرمنده ی تو هستیم ای کاش رهبری با عرضه داشتیم تا فتوای جهاد می داد و همگان برای آزادی وطن یکبار برای همیشه قیام میکردیم.

   
 31. اسلام از همون اولش حربه دست قدرت طلبان بوده،هست و خواهد بود.دینی که به این صورت رسانه ای بشه و با هزار وعده،وعید و تبلیغات به مردم تحمیل بشه اینچنین عرصه ی سودجویی به دست سران میده…ما باید تکلیف خودمونو با دینمون حل کنیم،نه حاکمانی که امروز هستن و فردا نیستن.

   
 32. خدایا به همشون صبر بده

   
 33. اندکی صبر سحر نزدیک است

   
 34. به خداوندی خدا غیر از گریه کردن هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد ، چی بگی که اینهمه درد و رنج و مصیبت امثال محمد نوری زاد، مصطفی تاجزاده ، حمزه کرمی ، عبداله مومنی ، عیسی سحرخیز ، منصور اصانلو و همه ی اونائیکه گرفتار این هیولا شدن و جوابگو باشه یا تسکین دهنده ی قلب مجروح خونواده های این عزیزان باشه .
  محمد آقا : امثال این مثلا آیت الهی که شما خطاب کردی خود خواسته سرشون و در کاسه ی بی خبری و ندیدن کردن ،….!!!!!!!!!!
  محمد جان : تاریخ پر از دیکتاتورائیه که خیلی بیشتر از اینا جنایت را انداختن که چن روز بیشتر بمونن اما ضمن اینکه گورشون و گم کردن تا ابد مورد لعن و نفرین مردم آزاده هستن اینا که در برابر هیلتر ، موسلینی ، پینوشه ، استالین و … عددی نیستن.
  نوری زاد عزیز : این نامه و نامه های دیگه شما و دوستان دربندتون تو تاریخ ثبت و ضبط میشه چه حضرات خوششون بیاد و چه همین و بهانه ی اذیت و آزار بیشتر شماها قرار بدن.
  اللهم فک کل اسیر

   
 35. نوری زاد عزیز افرین بر تو که با این نامه هایت عمق فجایعی که در این مملکت می افتد را اشکار می کنی و نقاب از چهره این بی دینان متعصب لاابالی و هتاک که بخود جرات هر کاری می دهند بر می داری.اما شکایت پیش چه کسانی می بری ؟اینها مسلما تایید مقامات را دارند که اینچنین گستاخی می کنند.

   
 36. سبز سعنی استقامت تا بهار

  ننگ باد بر این نظام ، اکثریت مردم ایران منتظر فروپاشی این نظام هستند ، این بود نظام مقدسی که وعده داده بودید ؟

   
 37. زنده باد این آزاد مرد!!!!

   
 38. «و وصیت اینجانب به رهبر و شورای رهبری در این عصر که … گمان ننمایند که رهبری فی نفسه برای آنان تحفه ای است ومقام والایی ، بلکه وظیفه سنگین و خطرناکی است که لغزش در آن اگر خدای نخواسته با هوای نفس باشد، ننگ ابدی در این دنیا و آتش غضب خدای قهار در جهان دیگر در پی دارد.»
  o منبع: وصیتنامهٔ سید روح الله خمینی.

   
 39. هر گاه ندایی از دل سیاه چاله های ۵ستاره منتظران مهدی عج بگوش میرسد از درون وجودم لرزان میشوم و بر غریبی و مظلومی یوسف زهرا ع اشک بر چشمانم جاریست.مگر میشود ستمگری کرد و انتظار فرج کشید.مهدی عزیز و غمگین خواهش میکنم از خدا تقاضای فرج نمایید .

   
 40. قلبم شکست و اشکم جاری شد.
  آقایان به کجا رفته اند

   
 41. این پس و مقام برای مولایمان علی (ع) در صورتی که احقاق حقوق مظلوم در آن صورت نمیگرفت از آب بینی بز بی ارزشتر بود. جناب لاریجانی برای شما چطور؟ آیا نمیبینید در زندانهای کشور اسلامی مان چگونه در حق زندانیان سیاسی اجحاف میشود؟ آیا ظلم ماموران به اصطلاح گمنام امام زمان را میبینید و به مقام دنیوی تکیه زده اید؟

   
 42. وظیفه قوه قضاییه است به هر شکایتی رسیدگی کند.
  آقای لاریجانی ما منتظر پاسخ شماییم.

   
 43. درود بر شرف این مرد بزرگوار

   
 44. درود بر آقای نوری زاد و افسوس از آن که ایشان با این قدرت استدلال و آوردن شواهدی چنین گویا چگونه است که در خود نیاز به توسل جستن به علی ، خلخال زن یهودی و . . . پیدا میکنند . استدالال های ایشان فوق العاده درست و کوبنده است . چقدر خوب است که دوستان آزادیخواه و در عین حال دین باور ما بپذیرند که توسل به باورهای مذهبی مردمان ما سرنوشتی شاید سیاه تر در آینده برای ما رقم بزند و بهتر است در این بزنگاه ، اوضاع را از مسیر سکولار به آزادی راهبر شوند.

   
 45. آیا کسی را توان برخورد با کودتاگران اطلاعاتی هست؟!
  بعید می‏دانم. اینان همه را در توهم فتنه فرو برده‏اند تا نان و قدرت بیشتری کسب کنند. کودتایی که از آغاز دهه ۸۰ آغاز شد و در ۸۴ عریان. اما برخی دیر دیدند و بد واکنش نشان دادند. و دیگران را به بصیرت فرا می‏خوانند و خود خواب و خام فتنه‏گری‏ها هستند.

   
 46. درود بر مردان خدا که دین و ایمان خود را در راه خلق دارند نه در راه خود. نوری زاد عزیز تو در قلب ما جا داری. ننگ بر خود پرستان ظالم.

   
 47. احسن بر شما مرد بزرگ ایران زمین و تفو باد بر این نامردان مرد نما

   
 48. آقای نوری زاد – مقایسه علی با این حرامیان را یکبار برای همیشه فراموش کنید. این جماعت نشان داده اند که ” انسان ” نیستند و “زبان” نمیفهمند.

   
 49. آقای لاریجانی آیا بهتر نبود در کناری به عبادت خدا میپرداختید و ریاست را قبول نمیکردید. حداقل برای آبروی ابوی گرامیتان

   
 50. رواست گر سنگ بنالد از این حدیث…
  من نمیدانم خون گریستن را باید با کدام آیکون و شمایل نمایش دهم ولی می دانم که ملکوت خدا بیزار است از کسانی که در برابر ظلم ساکت می مانند؛ چه برسد به آنان که خود از قوم ظالمین هستند و در همان حال خود را آیت و نشانه ی الله نیز میدانند!!!
  من میدانم که خدایی را می پرستم که ۱۱۴ بار (به تعداد سوره های نازل شده) فرموده است “بسم الله الرحمن الرحیم” ولی نمی دانم این کسانی که خود را نماینده خداوند بخشاینده مهربان می دانند با ما چه می کردند اگر که خداوند در ابتدای هر سوره ی قرآنش می فرمود “بسم الله المکار الجبار المنتقم” !!!
  —————————————-
  باش تا نفرین دوزخ بر شمایان گذر کند؛ همچنان که بر پیشینیان شما !
  افلا یعقلون؟!

   
 51. برادر گرامی نامه اتان اشکهای تمامی عاشقان علی را در خواهد آورد و آه جگرسوزمان روزی نه خیلی دیر پایه های سست این حکومت
  را فرو خواهد ریخت این ظالمان روزی در پیشگاه این ملت باید چوابگو باشندیاحسین

   
 52. IRssssssssssssssssssssAN

  اققت کردید، در شرایطی که نوریزاد، ،،چشم ملت،، دارد، اما بیمهبا، افشاگری،، می‌کند بدون، خود سانسوری،،، دلیلش چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این نظام با این همه بقو کرنا،، در مقابل افشاگری داخلی‌،،، از شیشه شکستنیتر، اینجاست که آگهی مردم افشاگری روک،،، بهترین سلاح. درود بر نوریزاد، تجزد، و راستین مردانه دربند دژخیمان

   
 53. IRssssssssssssssssssssAN

  eghghat kardid, dar sharayeti ke NOORIZAD, ,,cheshme mellat,, darad, amma bimahaba, EFSHAGARI,, mikonad bedone, khod sansori,,, dalilash chist ??????????? in nezam ba in hame bogho karna,, dar moghabele efshagarie DAKHELI,,, az shishe shekastanitare, injast ke AGHAHIYE MARDOM + EFSHAGARIE ROK,,, behtarin selahe. DOROOD BAR NOORIZAD, TAJZADE, VA RASTIN MARDANE DARBANDE DEZHKHIMAN

   
 54. با اشک چشمانم چه کنم ؟؟؟
  یدک کشیدن نام صاحب زمان خیلی وقته که مد شده
  تابلویی رو فراموش نمیکنم که به مناسبت ورود رهبر به قم روش نوشته :
  حمایت از مقام معظم رهبری همانا حمایت از امام زمان و حمایت از امام زمان عین توحید است *!!!
  آقای نوریزاد ننویس دیگه دلمون و خون کردی

  *( تابلو در خیابان جمهوری قبل از میدان سپاه نزدیک به ساختمان همکاری حوزه و دانشگاه نصب شده )

   
 55. اینهاهمان کسانی هستند سرانشان جهت دار به اپوزیسون و اعضائ پائین میگوئند انقدر باید ظلم کنیم تا امام زمان بیاد و امام زمان انها امریکاست توسط باوان انجمن حجتیه و موتلفه اخوان امسلمین مصر دشمن خونین ایران و گینه عجبیبی با امام وملت دارند

   
 56. خداوند را به عزت وجلالش قسم میدهیم که بساط ظلم وجورودیکتاتوری را از سرزمین عزیزمان بردارد و عدل ودادو اسلام ناب محمدی را برقرار سازد

   
 57. لا حول ولا قوه الا بالله العلی عظیم

   
 58. اینکه در نظامی در خفا وبدون اعلام علنی مجازاتی که نه در شرع ونه در قانون از نوع ان سخنی بمیان نیاورده ودر محاکمات چند ثانیه ای چنین مجازاتی که در زندانهای صدام هم اسیران ما سراغ ندارند و … همه نشان از فرو ریختن حکومتی است که با بغض علیه امام تا بحال بر یاران اوهجمه میکنند.سکوت هر مسلمان و عالم دین بر طبق خطبه حضرت زهرا سندی در تاریخ خواهدبود. وفرزندان نمایندگان مجلسی که سکوت کرده اند ودر حالیکه وکیل همین زندانی ها نیز هستند خیانت انسانی است. ولی امیدوار هستیم به نصرت خدا که او منتقم وجبار است. الهم فک کل اسیر

   
 59. همین هایی که شما رو زدند گذاشتند نامه رو بدید به رییس قوه قضاییه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
  • agar toham as hamejat awison konan khahi fahmid ke chejoori namato bebiron beresonii, bisharm

    
  • انکار کن. کلا همه دروغ میگن این بهترین چیزیه که میتونی به خودت بگی تا خیالت پیش وجدانت راحت باشه. هنوز نمی فهمی و نمی دونی که زندانی 24 ساعته در زیر لگد و توی کاسه توالت نیست. اما برای تو چه تفاوتی داره؟ برای تو کاسه توالت جای فرو بردن سر مخالفه و فقط مهم اینه که سر تو توش نره. برو ودائم بگو دروغ میگن همشون دروغ میگن. دروغ میگن. دروغ میگن دروغ میگه. هاله راسته. هاله رو دیدم. من برده خامنه ایم. من از این برده بودم لذت میبرم. تاوقتی خامنه ای بگه اینها دروغه من کی هستم که بخوام فکر کنم. روزی هزار بار اینو به خودت بگو

    
 60. روزی نیست که نامت را در مجالس به نیکی نبریم آنها با تو هرچه کنند آینه‌ای ست از جنایات خودشان و نزدیک تر شدن به روز سقوط

   
 61. این رژیم منحوس رفتنی است. هیچ حکومت تمامیت خواه بقا نخواهد یافت.

  خدا پشت و پناهت است نوری زاد عزیز

   
 62. سوالی دارم چطور میشه از درون زندان به این مخوفی نامه بیرون داد

   
 63. آیا میدانند که ندای حل من ناصرا امام حسین  بر علیه ظلم یزیدیان در همین روزها در مدینه و کوفه طنین انداز شد و حسین میاید که داد مظلومان را بستاند و  برای رویت آن لحظه تا آخر ایستادایم

   
 64. همین که دستگاه قضایی وهیچ نمایند مجلسی وهیچ … این مصایب را جدی نمیگیرد و با سکوت بر ادامه ان صحه میگذارند، نوید اینست که حتما این جنبش به سر انجام میرسد. واتشها زیر خاکستر در حال اشتعالند. خدا با ما است واو منتقم است.

   
 65. لاریجانی: ما به داشتن چنین سیستم قضایی افتخار می کنیم،

   
 66. خدایا ایمان،بصیرت و شجاعت این مرد بزرگ را به ما عنایت فرما
  یا حسین میرحسین

   
 67. درووووووووووود بر تو ای نوری زاد بزرگ. الحق که زاده نوری.

   
 68. خدای را به ابروی ابراهیم سوگند می دهیم که این قربان عظیم را از امت سبزمان قبول فرموده و اسماعیل هایمان را به اغوش گرم خانواده و مردم سبز چشم براه بازگرداند.
  همیشه دعاگویتان هستیم عزیزان محبوس.

   
 69. ممنون آقای نوریزاد.
  قله ی بلند ایت اللهی تمثیل جالبی بود.
  آیا نشانه های خداوند اینان هستند؟

   
 70. نوری زاد عزیز حتی زندان و شکنجه هم نمیتونه اندیشه و قلم تو رو خرد کنه .دوستت داریم .
  فقط دلم میخواد گریه کنم .نه به حال زندانیان سیاسی آزادمون بلکه به حال بازجوهای احمق و خدا نشناس و قوه قضاییه بی اراده و بی ایمان و رهبری که خودش داره بر اندازی نرم میکنه و مجلسی که وکیل الدوله است و مردمی که برای اینها گریبان چاک میدن .عجب صبری خدا دارد….

   
 71. برای انسانهای ازدی که آزادانه زندگی‌ میکنند، کمترین سهم ما به نوریزاد‌ها چیست ؟ زز اینست که انگشتا اتهام را دقیقا، بسوی خینتگر اصلی‌ نشان ببریم ؟ و آن شخص ،،، …,,, می‌باشد. بی‌ امان باید آنچه که در توان داریم انجام دهیم، روی سخن ما نه فقط ،،کلمه،، که تا حل در افشاگری کوتاهی نکردند، ما میتونیم فراتر، آبروی این ناجوان مردانه خیانت کارهارا در جهان، افشکنیم، …. به دین به انسانیت به ایرانیان، جنایت می‌کند به دست افراد دیگر، از ،،کلمه،، تقاضا برای همیاری داریم. درود بر زندانیان بی‌پناه

   
 72. M.r Norizadeh

  All of Iranian young pray for you since we beleive you are our holy father

  Your words like messages for someone that should have guided

   
 73. درود خدا بر زادگان نور .

   
 74. بی صبرانه منتظر بیانیه شونصدم آقای موسوی در باب محکوم نمودن این حرکت ددمشنسیددمشنا نه ی هستیم.

   
 75. آقای آیت الله لاریجانی!
  اگر واقعا در این سمت نمیتوانی به این شکایت و امثال آن مانند شکایت از آقایان جنتی و سردار مشفق رسیدگی کنی لقای قاضی القضاتی را به عطایش ببخش و از خشم خدا بترس در روزی که در محکمه عدل الهی از حقوق انسانها از جنابعالی بازخواست شود آن هم در مقام رییس قوه قضا

   
 76. فقط از جور این قوم ظالم به خداوند پناه می بریم و شکایت خود را به درگاه عدالتش میرسانیم که در این کارزار فقط خود اوست که حریف این نابخردان خواهد بود

   
 77. آقای نوریزاد مگر این رفتار در جمهوری اسلامی تازگی دارد. از همان پیدایش وزرت اطلاعت این رفتارها بوده اما چون حالا گریبان خود شما را گرفته لب به اعتراض گشودید

   
 78. رییس … قوه ی قضا چه می فهمه این حرفا یعنی چی!!

   
 79. بسیار زیبا گفته اید و قلب ما برای شما عزیزان می تپد. اما آقای نوریزاد عزیز اگر سه دهه پیش آنگاه که بدتر از اینها را به تود ه ای‌ها و چریک‌های فدایی و مجاهدین و کردها و ترکمن‌ها و بلوچ‌ها … روا می داشتند، واکنش نشان می دادیم شاید کار به اینجا نمی رسید.

   
 80. سلام به همهٔ دوستان و بردار عزیز جناب نوریزاد،
  یه سوال برای من ایجاد شده و امیدوارم که بتونم جواب منطقی‌ براش پیدا کنم .
  تمام چیزهایی که جناب نوریزاد میگن از این سیستم و حکومته فاسد بر میاد، اما سوال من اینجاست که چطور آقای نوریزاد هنوز از اوین و زیر بار این همه شکنجه و مسائل دیگه می‌تونن نامه به خارج از زندان بفرستن؟ آیا نامه فرستادن و بیانیه دادن از درون زندان خوفناک اوین به همین سادگیه؟ اونم در شرایطی که آقای نوریزاد و بقیه عزیزان در بند ازش صحبت میکنند؟
  به هر حال امیدوارم که روزی برسه که بساط ظلم بر چیده بشه و این عزیزان آزاده ولی‌ در بند به آغوش خانواده و عزیزانشون بر گردند.امین.

   
 81. شاید سخن من تلخ باشد ولی آقای نوری زاد که به حقیقت اکنون تو را از نور دیده بیشتر دوست میدارم و به شرافت و انسانیت تو افتخار میکنم، ولی باور کن این سختی هایی که امروز شما میکشی شاید تاوان آن باشد که زمانی یار غار خامنه ای بوده ای.ولی باور داشته باش خدا با ماست و روزی خواهد که همه ی ما طعم شیرین آزادی را خواهیم چشید.درود بر شرف تو و همبندانت

   
 82. فرزند ایران زمین

  هموطنان عزیز ، باید خودمان به داد خودمان برسیم ، من ذره ای شک در سقوط قریب الوقوع این فاسد ترین حکومت تاریخ بشر ندارم ، اما این مملکت ماست که در خطر تجزیه قرار دارد ، این دریای خزر ماست که توسط این جنایتکاران به حراج گذاشته شده است ، این خاک و ثروت ملی ماست که دارد از دست میرود ، هر چه سریعتر به یکدیگر بپیوندیم و حل اختلافات درونمان را به صندوق رای فردایمان موکول کنیم ، بلکه بتوانیم سرزمینمان را نجات داده و آن را دوباره آباد کنیم .

   
 83. چند هفته پیش، در دانشگاه فردوسی مشهد، عده ای از کارکنان را به دلیل اعتراض به وضعیت حقوقی و تبعیضات شغلی، از کار اخراج کردند و رئیس دانشگاه حتی حاضر نشد در جمع معترضین حاضر شود و به سخنان آنان گوش فرادهد. آقای لاریجانی، و سایر مسوولین این کشور ظاهرا دچار بیماری دوربینی شده اند که چنین ظلم هایی را در کنار دست خود نمیبینند و کارشان شده رصد کردن اوضاع و احوال دیگران.

   
 84. من فقط می‌تونم از اینهمه صداقت و بزرگی‌ این مرد انگشت حیرت به دندان بگیرم! زنده باد نوریزد>

   
 85. به خدا قسم به عصمت انسان های پاک قسم که نامت تو یعنی محمد نوری زاد در زمره ازادیخواهان تاریخ خواهد ماند. به شرافتم قسم که اگر روزی این دستگا ظلم برافتد تو و نامه های شجاعانه ات عامل اصلی فروپاشی ظلم هستی. درود بر تو که شجاعت و شرافت را معنا کردی. درود بر تو که کابوس این جماعت بی مایه رو عیان کردی و خوابشان را بر چشمانشان حرام کردی. درود بر مادرت که تو را در دامانش بزرگ پروراند و ازادگی را به تو اموخت.
  دوستت داریم نوری زاد

   
 86. خئاوند =خداوند

   
 87. درود و رحمت خداوند بر شما دلیر مرد ایران زمین ، پدر عزیزم محمد نوری زاد بدان و آگاه باش که ما مردم ایران با شما هستیم اما نمی دانیم چه باید کنیم ، ای کاش راهی پیدا می شد برای آزادی همه زندانیان که به نا حق در زندان سفاک زمان گرفتار شدند ، شما نام خود را در تاریخ جاودان نمودید ، امید وارم خئاوند سکوت خود را بشکند و جواب این قوم ظالم را بدهد

   
 88. به انتظار روزی هستیم که پرده ها فرو افتد ..

   
 89. شجاعتی که نوری زاد دارد یک نمونه برای تمام ازادی خواهان دنیا است

   
 90. یادم میاد بچه که بودیم فیلم ساواکی به ما نشان میدادن و میگفتن که اینها چه‌ها بر ما کردن وای به حل این کثافتها

   
 91. وای بر شاهانی که ظلم وستم وتجاوز بر هم وطن را قدرت.دوست را دشمن /دشمن را دوست .مرگ را مختص دیگران و در اوج درماندگی خود را علی می پندارد

   
 92. سلام خدا بر مجاهدان واقعی یه راه حق

  پ/ن: 1-کادر باکس درج نظر نامشخص و ناپیدا است

   
 93. درود بر تو بزرگمرد ایران زمین

   
 94. من یکی از خوانندگان پر و پا قرص وبلاگ جناب نوری زاد بودم.
  شبی که ایشان در وبلاگشان نوشتند که احضار شده اند، ذیل نوشته برایشان نوشتم که “منتظر اعترافات شما هم هستیم!!” و خود ایشان این نظر را هم تایید کردند. اما هر چه می گذرد بیشتر درس مردانگی و پایمردی می آموزم و ایمانم افزون می شود که “هنوز در سرزمین من، مردانی هستند که مردانگی را معنا کنند”
  از شما چه پنهان اشک ریختم…

   
 95. درود به شرف و شجاعت نوری زاد

   
 96. من در انگلستان زندگی میکنم و یکی ازدانشجویانی بودم که دراعتراض به افزایش شهریه‌ها به تظاهرات رفتم. چند ساعت اول این تظاهرات به آرامی برگزارشدوپلیس نه تنها هیچ مخالفت وعکس العملی به سیل شعارهاوانتقادها نسبت به مسئولان نداشت بلکه ازما مراقبت هم میکرد. پس ازمدتی گروهی ازدانشجویان شروع به رفتارهای بچه گانه و پرخشونت کردند به پلیسها فحش میدادندو به سوی آنان آب یا وسایل دیگر پرتاب میکردند بازهم به کارشان کاری نداشتند تا جایی که من متحیرشده بودم از صبرو حرفه‌ای بودن مأموران. بعدکم کم اوضاع ازکنترل خارج شد و آن گروه ازدانشجویان رادیکال شیشه‌های ساختمان حزب حاکم راشکستندوواردساختمان شدندوتمام ساختمان را آسیب رساندند. حتی یکی ازآنان ازپشت بام یک کپسول آتش نشانی به پایین پرتاب کرد که خدارحم کردکه به کسی نخورد. درتمام این مدت من کوچکترین رفتاریاسخنی ازپلیسهاندیدم که حقوق کسی رانقض کند حتی دردفاع ازخودشان هم بسیارمحتاط بودند. من اگر جای آنهابودم و آن حرفهای رکیک رابه من میزدند مطمئنم که بسیارخشنترعمل میکردم پس در جواب آقای لاریجانی که زندان کهریزک رادرکارنامه خوددارد بعدبرای دانشجویان انگلیسی دل میسوزاند به عنوان شاهد عینی ماجرا می گویم اصلا مقایسه پلیس انگلستان بانیروهای انتظامی وامنیتی ایران مقایسه‌ای امکان ناپذیراست. قیاس مع الفارق و قیاس بین انسانهایی دارای فهم و عقل واحساسات وبسیارحرفه‌ای باعده‌ای انسان نمای حیوان صفت که بویی از عقل وعاطفه نبرده اند میباشد.

   
 97. واى بر ما اگر آنچه تو گفتى حقيقت داشته باشد چه سر نوشتى در انتظار آينده قشر حكومتى اين آب و خاك است ؟!

   
 98. درود به شرف آقای نوریزاد،ایشان شیر حلال و پاک خورده وسر سفره حلال نشست و درد کشیده و رنج برده،خداوند مزد این همه ستم و ظلمی که به شما روا میدارند را خواهد داد.ظلم پایدار نیست و این استبداد دینی همچون دیگر حکومتها ی خون خار نابود خواهد شد.همرزم زمان جنگ و کوچک شما رضا

   
 99. اینها (لاریجانی و خامنه ای و اذنابشان) چشم ها و گوش هایشان را قفلی سنگین زده اند که با هیچ کلیدی باز نمی شود . خودشان را در قله علم و انسانیت و دین و معنویت می بینند و مابقی را فاسق و فاجر و گناهکار .

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

74 queries in 1092 seconds.