سر تیتر خبرها

دادگاهی از جنس: ” برو کنار من باید بروم دستشویی”+تصویر

ماموران وزارت اطلاعات در روزهای بازداشت،هم مرا کتک زه اند و هم به ناموس و خانواده ام فحش داده اند…

سایت رسمی دکتر محمد نوری زاد: صبح روز شنبه 15/8/89 ، همچنان از عفونت شدید در ناحیه فک و دندان های خود در رنج بودم که ماموری آمد و گفت:آماه شوید باید برویم دادسرا.باوجود اینکه به خود قبولانده ام انتظاری جز از هرآنچه روی می دهد،نداشته باشم،اما نمی دانم چرا یک گرایش کورسو مانندی از دور دست های ذهنم خودی نشانم داد و به من گفت:احتمالا بعد از نگارش سه نامه ی رسمی به دادستان و رئیس زندان مبنی بر عفونت شدید در ناحیه ی فک و دندانها،و ارجاع آن بزرگواران به نظر مکتوب پزشک متخصص زندان اوین،می خواهند مرا برای مداوا به جایی بفرستند.

این گمان کورسو مانند،از سلول تا دفتر قاضی ،که راهی طولانی نبود و من و مامور همراهم،پیاده آن را طی می کردیم،هر از چندی سر بر می آورد و خودی نشان می داد.که یعنی: زیاد بدبین نباش!می بینی به نامه های تو،گر چه دیر،اما به هر حال پاسخ گفتند.چرا که آنها،هرکس که باشند،انسان اند.سن و سالی پشت سر گزارده اند.درد کشیده اند .حالا نه اگر درد مردم را،اما درد دندان که تجربه کرده اند.حالا عفونت شدید نداشته اند که نداشه اند!این گمان خوب،تا دادسرا نیز با من بود. و حتی تا لحظه ای که او دست به پوشه ای برد و برگه ای را بیرون کشید و به مطالعه ی سطحی آن پرداخت.همان مترسک درون،باز برآمد و به من گفت این برگه ای که در دست جناب قاضی است، احتمالا نظر جناب دادستان یا ریاست زندان است.

که فلانی،ببین ما چه اندازه به فکر تو و امثال تو هستیم؟صورتت عفونت شدید دارد؟بفرما،این هم موافقت نامه ی بزرگان دستگاه قضا،برو خودت را معالجه کن!منتها به همین شرطی که خودت در نامه هایت آورده ای! با هزینه شخصی ! همه ی عمر این گمان مترسکی من،سه ثانیه بیش به درازا نیانجامید.جناب قاضی،برگه ی از پیش نوشته شده را به دست من داد و گفت:شما در نامه ی آخرت به رهبری،به ماموران وزارت اطلاعات توهین کرده ای.اداره کل حقوقی وزارت اطلاعات از شما شکایت کرده است.اگر پاسخی دارید بنویسید.برگه را گرفتم و به دستخط جناب قاضی نگاه کردم.بله ،او،پیش از ورود من،وتحت یک پرسش،مسئله توهین مرا مطرح کرده و از من خواسته است تا پاسخ بگویم.خودکاری گرفتم و نوشتم:ماموران وزارت اطلاعات در روزهای بازداشت،هم مرا کتک زه اند و هم به ناموس و خانواده ام فحش داده اند.این رفتار هیولاگون ماموران وزارت اطلاعات،در مورد آقایان سید مصطفی تاجزاده،عبدالله مومنی،حمزه کرمی،محمدرضا رجبی،و بسیاری دیگر نیز صورت پذیرفته است.هم کتک زده اند ،هم فحش های ناموسی داده اند،و هم کله ی بعضی را در کاسه ی مستراح فرو برده اند.

ماموران وزارت اطلاعات در روزهای بازداشت،هم مرا کتک زه اند و هم به ناموس و خانواده ام فحش داده اند.این رفتار هیولاگون ماموران وزارت اطلاعات،در مورد آقایان سید مصطفی تاجزاده،عبدالله مومنی،حمزه کرمی،محمدرضا رجبی،و بسیاری دیگر نیز صورت پذیرفته است.هم کتک زده اند ،هم فحش های ناموسی داده اند،و هم کله ی بعضی را در کاسه ی مستراح فرو برده اند.”

” خوب،این از سوال اول.برگه را به دست قاضی محترم دادم.مطالعه نکرده پرسش دوم را نوشت و به دستم داد.برگه را گرفتم.اطمینان دارم اگر همه ی حقوقدانان و قاضیان و وکلای ایران و جهان  دست به دست هم بدهند ، نمی توانند سوال دوم را که سوال پایانی جناب قاضی نیز بود،حدس بزنند.و اما پرسش دوم:”اتهام شما از نظر من محرز است.آخرین دفاع خود را بنویسید”.به قاضی گفتم:یعنی شما با این سرعت،به احراز جرم و خطای من پی بردید؟گفت:بله.در پاسخ به پرسش دوم ،و به عنوان آخرین دفاع، فقط یک خط نوشتم:” به امید روزی که آن عده از ماموران خطاکار و فحاش و بزن بهادر و شکنجه گر وزارت اطلاعات ،در پیشگاه عدل خدا و مردم ، پاسخگوی رفتار شنیع خود باشند.والسلام علی من التبع الهدی”.به جناب قاضی گفتم:تمام است؟گفت:تمام است.می توانید بروید.به قاضی که نامش محبی بود گفتم:می دانید اجداد شما ،آنگاه که شهرت “محبی” را برای خود برگزیدند،اراده شان،ابراز ارادت به اهل بیت پیامبر اکرم بوده است؟متاسفانه ،شما امروز،به جای ابراز ارادت به پیشگاه عدلی که تاکید و توصیه ی بنیادین آنان است،سر به ارادت دیگرانی فرو برده اید که نسبتی با عدل ندارند.این گفتم و از اتاق او بیرون زدم.در راه بازگشت،مامور همراه من که از این همه شتاب تعجب کرده بود گفت: من هر وقت یکی را به اینجا می برم،حداقل سه چهار ساعتی معطل می شوم.به او گفتم:بی دلیل نیست که بزرگان دینی ما به قاضیان توصیه کرده اند که کفش تنگ نپوشند،به هنگام خشم قضاوت نکنند،واگر کم حوصله و از چیزی ناراحت اند،از قضاوت پرهیز کنند.حتی بزرگان دینی ما گفته اند اگر یک قاضی به تنگ افتاد،یعنی نیاز مبرمش بود که به مستراح برود و قضای حاجت کند،در همان حالت تنگ و فشار،دست به کار قضاوت نبرد.مامور همراه من چیزی نگفت،من اما در دل گریستم.که اوضاع قضاوت در این ملک، به کجا انجامیده است که سایه ی مخوف ماموران وزارت اطلاعات،یک قاضی بخت برگشته را چنان مرعوب خود می سازد که با چشمان بسته به اجابت دستورالعمل آنان شتاب می کند.گویا در همان مسیر رفتن ،طی دو پرسش برق آسا،سر و ته قضیه را به هم آورده است و در پاسخ به “چرا” ی متهم مبهوت، می گوید:”برو کنار من باید خودم را به دستشویی برسانم!”

به امید روزی که آن عده از ماموران خطاکار و فحاش و بزن بهادر و شکنجه گر وزارت اطلاعات ،در پیشگاه عدل خدا و مردم ، پاسخگوی رفتار شنیع خود باشند.والسلام علی من التبع الهدی”

هدیه ی محمد نوری زاد برای خانواده اش از پشت شیشه های روز ملاقات…

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

68 نظر

 1. سلام
  نوری زاد عزیز
  ان شاء ا… تعالی جاها عوض می شود و دعای شما و ما و ملت، مستجاب.
  اینها نیز روزی در جایگاه متهم قرار می گیرند زیرا امروز نیز متهم اند.
  یا حق

   
 2. امروز تفنگ پدری را در خانه
  بر سینه ی فرزند گرفتند نشانه

   
 3. يعني واقعا آيت الله خامنه اي از اين مسائل بي اطلاعه؟

   
  • این مسایل دروغ محض و سراسر کذب هستند. جوانی خودت را حرام جنبش سراپا دروغ سبز که از دروغ زاده شد و با دروغ رشد کرد نکن.

    
 4. درود بر شیرمرد آزاده برای سلامتی‌ و آزادی شما دعا می‌کنم اجر شما نزد خداوند و مردم ایران محفوظ است

   
 5. اولیش نبوده هفتمین پست وبلاگش بوده :
  ماجرای شکایت ازکیهان و گویاآ
  چندی پیش در روزنامه ها خواندم که قرار است شکایت من از روزنامه کیهان و گویاآ تعقیب شود. اصلاً یادم نبود که من ماهها پیش شکایت کرده بودم. کیهان که در نوشتن مطالب علیه افراد و منجمله من سابقه طولانی دارد ولی ماجرای شکایت از این قرار بود که بعد از مصاحبه با سایت کاپوچینو مطلبی را شخصی بنام نوریزاد نوشته بود که در آن ادعا کرده بود من در بیروت و سواحل دریایی شهر با شورت بالای زانو راه می رفته ام. و خیمه حزب الله را به نفع اسرائیل در هم می کوبیدم. با اینکه نه به قیافه من می آمد و نه با اعتقاداتم سازگار بود که در شهر کوچک و پر جمعیت بیروت که بسیاری من را می شناختند با شورت بالای زانو راه بروم و طبعاً معلوم بود که دروغ است، اما شکایت کردم که جایی ثبت شود. گمان هم نمی کردم که کسی مطلبی علیه ما را تعقیب قضایی کند! سایت گویاآ هم نوشته بود که از شهرداری 3 میلیارد تراکم مجانی گرفته ام.این مساله هم در پرونده های شهرداری خیلی راحت قابل اثبات بود که دروغ است و یک ریال هم تراکم نگرفته ام و اصلاً هیچ مراوده مالی در هیچ وقت با شهرداری نداشته ام ولی باز هم برای اینکه ثبت کنم شکایت کردم. بعد ها سایت افشاء درست شد. خیلی دروغهای بامزه می نوشت، مثل اینکه یک کلاس رقص در تهران به دختران من بطور اختصاصی رقص ایرانی و اسپانیولی درس می دهد. یا اینکه وقتی برای یک مأموریت رسمی به امارات رفته بودم بر اساس گزارشی که لابد از مراکز رسمی گرفته بود، در همان روز پروازم آورده بود که من برا…

   
 6. دوستتون دارم آقای نوریزاد.

   
 7. نوری زاد معنای و مفهوم شجاعت و آزادگی است

   
 8. نوری زاد به معنای واقعی آزاد مردیست

   
 9. چند وقت پیش مسعود بهنود داشت میگفت اولین پست وبلاگ ابطحی در مورد شکایت از نوری زاد بوده که فکر کنم در کیهان به او توهین کرده

   
 10. حال میکنی واسه خودت توی زندانا سلام برسون

   
 11. عزیزان اینها همه از معانی و مصادیق بصیرت است وقتی با این بزرگان نامی چنین میکنند با بندیان بی نام و نشان چه میکنند

   
 12. aghaye noryzade aziz khodavand vaghtie banaro gharar midahada ke zolm va zalem ro rosva kond ienha bayd pish biyadyd

   
 13. ازخداوند صبر واستقامت برای خویشان ونزدیکان اسیران در بند وبرای ظالمان وجدان بیداروانصاف از خدامسئلت می نمایم وبه قدرت طلبان حاکم هشدار می دهم که گیرم چند سالی براین اسب قدرت سواریدامابعدها تاریخ چه قضاوتی در باره شماخواهد کرد ؟

   
 14. کمدی فکاهی قوه قضایه مدتهاست که تبدیل به کمدی تراژدی شده است.
  رئیسش که مو یی سپید نکرده و در انبان تجربه جز عضویت شورای نگهبان هیچ ندارد , به لطف بالا کشیده شدن بر این مصدر به عنوان پر مزین آیت الله هم آراسته شده.
  یک نگاه گذرا به کارنامه تقریبا خالی رئیس قوه قضایه این حقیقت تلخ را برملاتر میکند , که چگونه در بالاترین سطوح نظام نه ضابطه عاقلانه در سپردن امور به افراد به چشم میخورد و نه در تقسیم و اعطا کردن عناوین منطق و قاعده.
  و چه زیبا و بجا گفته است مولانا که , ماهی از سر گندد نی از دل.

  حمید

   
 15. برای مبارزه گروهی علیه این حکومت ضد اسلامی،
  کلیه مراسم گمذهبی گروهی را حرام اعلام کنید

   
 16. مجیدکاروانی(مستعار)

  شرمتان بادا ای خداوندان قدرت
  بس کنید از این همه ظلم و جنایت……
  واقعا” مات و متحیرم که آیا کسی نیست که گوشه ای از این جنایت ها را به عرض رهبری برساند؟؟؟
  به نظر شما آیا رهبری از این مسایل خبردار هست؟؟؟
  واقعا” متحیرم.
  هزاران بار متحیرم!!!!!!!!!!!!!!!!

   
  • حتما ایشان خبر ندارند. قطعا ایشان خبر ندارند.
   من مطمئنم ایشان خبر ندارند.
   شکی نیست که ایشان خبر ندارند.
   همه عالم شاهدند که ایشان خبر ندارند.
   حتی جهانگیر خان دولو هم می داند که ایشان خبر ندارند.

    
 17. آقای نوری زاد عزیز دوستت داریم …………

   
 18. ایا نامه اقای نوری زاد و دیگر نامه هایی از این دست همان ندای هل من ناصر ینصرنی حسین ع نیست؟ایا نوری زاد-میردامادی-صفایی فراهانی-احمدزید ابادی-عیسی سحر خیزو دیگر فرزندان در بند ایران به گروگان گرفته شده همان حسین زمان نیستند؟
  حسین زمانی که … به مراتب پلیدتر وستمگرتراز …خودند.اما این سیه دلان خود فروخته باید بدانند اینجا ایراناست نه سرزمین عرب.اینجا سرزمین کورش کبیر است و ما فرزندان انیم مردمانی باتمدنو با فرهنگ و مودب اما به وقتش پرخورش و شجاع- به امید ازادی همه زندانیان سیاسی

   
 19. آقای نوریزاد عزیز
  من هم امیدوارم روزی این جنایتکاران از خدا بی خبر به سزای اعمال خویش برسند.برایتان آرزوی سلامتی وصبر دارم .
  تاریخ رشادتهای شما را فراموش نخواهد کرد. ما هم فراموش نکردیم ونخواهیم کرد.
  برای خانواده شما هم از خدای منان آرزوی سلامتی و صبر دارم .
  اندکی صبر سحر نزدیک است /

   
 20. این شب تاریک اگر روز قیامت باشد اخرالامر سحر خواهد شد

   
 21. اگر علی (ع) و عدل او ورد زبانشان نبود چه می کردند؟
  یا علی مپسند که بنام تو این ظلمها روا گردد!
  یا علی مدد

   
 22. دمت گرم اقای نوری زاد-الحق که حره اصلاحات برازنده شخصیت شماست.امیدوارم هرچه زودتر شما وهمه مردم ایران ازاد بشن و شاد.

   
 23. قصد توهین ندارم ولی خصیصه ی ترس و مصلحت ائدیشی شخصی عموم مردم ما همیشه آلتی در دست دیکتاتورها وزورگویان بوده تا با زهر چشم گرفتن و خشونت به کامروایی خویش ادامه دهند. درور بر استوار مردانی چون نوری زاد تاج زاده مومنی و امثالهم که با مقاومت خویش چراغ حق طلبی را زنده و روشن نگه داشته اند و چون خاری در چشم زور گویان خواب راحت را از آنها سلب میکنند.با آزوی
  سحرنور بر شبهای تیره ی ظلم و زورگویی

   
 24. به نام جنبش سبز

  با سلام خدمت دوستا سبزم
  برای آقای نوری زادعزیز،حر زمان، آرزوی صبر و سلامتی میکنم…اما آقای نوری زاد این ها همان هایی هستند که شما روزگاری از آنها دفاع می کردید یادتان هست.شما اینها را بزرگ کردید و آنها حالا تبدیل به یک هیولا شده اند که خون مردم را می مکند.اگر شما و مابقی دوستان امروزتان نظیر همین آقای تاجزاده دیروز به احکام دادگاه های انقلاب اعتراض می کردید و سکوت نمی کردید اگر دیروز به اعدام های بی رویه و کشتار های بی اساس اعتراض می کردید امروز وضع این گونه نبود.دیروز شما سکوت کردید و خون هزاران بی گناه را نادیده گرفتید و اما امروز شما در همان وضع قرار گرفتید اما ما کار دیروز شما را نمی کنیم که آیندگان ما را مواخذه کنند ما سکوت را میشکنیم و در همه جا فریاد میزنیم در هر جا که بتوانیم کودتاگران را رسوا می کنیم اری آنان که رفتند کاری حسینی کردند و ما که ماندیم باید کاری زینب وار کنیم.ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند.
  درود به تمام سربازان جنبش سبز

   
 25. اقای نوری زاد خسته نشدی از این همه مظلوم نمایی ؟؟!!!
  بسه دیگه برادر جان چقده میخوای بگی تو وامثال تویه فتنه گر مظلوم هستین ومورد ظلم واقع شدین؟؟
  باشه شما اولین واخرین مظلوم تاریخی وخیلی هم بهت ظلم شده اونم بدون اینکه ذره ای تقصیر داشته باشی؟!!!!!!

   
 26. توصیه میکنم آنان که خود را آیت خداوند و حجت حقانیت اسلام میدانند پس از خواندن نامهء این مومن در بندآنگاه که در مورد عدالت امیرالمومنین داد سخن میدهند سر خود را قدری بالاتر بگیرند و با صدای رسا تر خطابه بخوانند.
  کاش از بهر خدا چندی مسلمان میشدید
  جانشین بوذر و مقداد و سلمان میشدید
  رهبر افراد انسان سوی یزدان میشدید
  این دورنگی تا بکی دین مبین از دست رفت
  رنجهای رحمت للعالمین از دست رفت
  حکم حق را داده اید اندر کف مردان مست؟
  مردمانی پست فطرت مردمی شهوت پرست؟
  تا بگیرند اختیار خلق ر آنان بدست؟

   
 27. به حکمت نبردنند نوری زاد ببند

  زدنند مشت بر سر و کول و کتف دلاور مرد .

   
 28. من واقعا متوجه نیستم مگر اینها نمی گویند اینجا مملکت امام زمام است؟ در مملکت امام زمانی با یک اسیر چنین رفتاری می کنند؟ مگر امام علی حتا با قاتل خود اینگونه رفتار می کرد ؟
  آقای خامنه ای، مگر شما خود را باعلی و حکومت خود را حکومت عدل علی مقایسه نمی کنید؟ علی با مردم خود چگونه رفتار می کرد؟ عدل علی که می گویند اینگونه بوده؟ این است سزای کسی یک عمر برای شما قلم زده و اکنون از سر دلسوزی لب به انتقاد از شما گشوده ؟ هیهات از چنین دینی که شما مبلغ آن هستید

   
 29. نوریزاد عزیز ،واقعا که فامیل شما برازنده شماست،دم شما گرم،به امید آزادی شما و دیگر عزیزان

  زندانیان:عدالت،عشق،عقل،اصالت،صداقت،نور،

  بازجویان:شرارت،رذالت

  قاضی:ظلمت

  دادستان: بی‌ داد گر معروف

  وکیل:حق, که اجازه وکالت ندارد و زندانیست

  زندان:تونل وحشت

  جرم:سخن از عدالت گفتن و جانب حق بودن

  رئیس دولت:دروغ گو

  رئیس سپاه:متوهم

  روزنامه دولتی:انتشار دروغ و توهم

  هیأت منصفه:شعبان بی‌ مخ،لباس شخصی‌،جاهل،مواجب بگیر،ساندیس خور،فارس،رجانیوز،کیهان بازجو،وکیل الدوله،بی‌ خاصیت،خرخره جونده

  مجلس:محل چرت زدن

  نمایندگان:بیکار الدوله

  صدا و سیما:سیمای تبلیغ دروغ و صدای تک صدائی

  عدالت،عشق،اصالت،عقل،نور در یک انقلاب مخملی با نماد سبز سعی‌ داشتند مردم را به حقوق خود آگاه کنند و نور را به این مملکت بتابانند که جناب ظلمت از این نور سبز رنجیده شدند زیرا آمدن نور یعنی‌ نابودی تاریکی و ظلمات،این مملکتیه که این دولت منصبی واسه ما ساخته،واقعا دروغ سرچشمه همه اشتباهات و گناهان است.

   
 30. با سلام به برادرم نوری زاد
  آقا اینا به مردمی که تو خیابان جلوی چشم میلیاد ها انسان تو دنیا زدن کشتن ابروشون هم خم نشد .حالا میخوای تو یک جای بسته و دور از چشم شیرینی تعارف کنن.فقط از خدا میخواهم که هم در این دنیا و در آخرت به عذاب الهی گرفتار بشن که میشن .شما هم اسطوره مقاومت هستین .خدا حافظ جان و ناموستان باشد.

  همه دیدیم چه بلائی سر همسر و خود سعید امامی اوردن. بدانید فیلم این قوم ظالمین هم بالاخره افشا خواهد شد.

   
 31. سید عزیز دلم برایت تنگ است،
  اما هنوز ایستاده ام تا آخرین قطره خونم که دوباره فریاد آورم یا حسین مظلوم میرحسین
  یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم رو بکن

   
 32. اگر این مزدوران رده پاین نباشند هیچ ستمگری بر قدرت نمی ماند. گناه اینان از اربابانشان بیشتر است

   
 33. nang bar in din foroshan

   
 34. ماهی از سر گندد نی از دل.
  گنداب شدن جوامع هم ازاین قانون پیروی میکنند.
  در همین راستا بود که امام تاکید کرده , که انحراف مجلس خبرگان و رهبری بالاترین انحرافها ست.
  حمید

   
 35. “ویشاسم” عزیز! همراه سبز! آرزوی مرگ نکن، دوست خوبم! امیدوار باش و همانطور که در این یک سال و اندی سبز و سرفراز بوده‌ای، بمان و بپای! با نوری‌زادها که زاده‌ی نور و حقیقت اند، و با همراهانی چون تو مهربان و انسان‌دوست، آزادی و سبزی نصیبِ نهایی ایران است!

   
 36. امید است این انقلابی هر چه زودتر آزاد شود فکر میکنم خداهم دعایمان را اجابت نمیکند

   
 37. اقای نوری زاد امیدوارم بزودی آلام شما پایان یابد.
  ولی همین شماها بودید که باد در آستین این بالانشینان کردید و حالا همان باد دارد شما را هم میبرد. البته خداوند این دردها را به عنوان تقاص آن گناهانتان انشائ الله قرار خواهد داد.

   
 38. خدایا بهشون طاقت صبر و استقامت بده ریشه ظلم را از دنیا بخشکان

   
 39. اللهم فک کل اسیر
  به امید آزادی تمام عزیزان سبزمان از بند دژخیمان

   
 40. nemidoonam chera inghadr zood yademoon rafteh …. mage inha ba said eslamian chika kardan? oonham yeki az khodeshoon bood digeh ….. inha ham mese oon madar mordeh …. injoori tavoone bachehaye bichare mardomo midan ke hatta kasi esmi ham azashoon nemishnave va agar ham beshnaveh oonha ra nemishnase …. “gonbade gardande ze rooyr ghias hast be niko va badi hagh shenas

   
 41. پیر جهاندیده بخندید کاین
  قصهٔ زور است، نه کار قضاست!!!

   
 42. یک سر به راه شده

  آقای نوریزاد عزیز
  نگران نباش برادر من
  اینها همش رافت اسلامیه، باید خدا رو شاکر باشی که توی همچین نظامی زندگی میکنی، چرا که فقط دو راه داری که هردو هم عاقبت بخیریه!
  راه اول اینکه بلاخره متنبه میشی و به آغوش گرم نظام بر میگردی که این سعادت است!
  راه دوم اینه که در ضلالت سبزت باقی می مونی، پس حاکم اسلامی مجبوره که تنبیهت کنه، بنابراین همینجا توی دنیا پاکت میکنن تا اقلا سعادت اخروی رو تصاحب کنی!
  پس ناشکر نباش، آقایون شب و روز بفکر خوشبختی ما هستن!

   
 43. رزمنده دفاع مقدس به سبز حسینی

  بنام خدای خمینی(س)
  برادر عزیز انصافا گل گفتی!امیدوارم که این روشنگریها که البته روز به روز بیشتر میشود در پهنه جمعیت بی اطلاع و کم اطلاع حامی جریان انحراف بیشتر شود تا شاهد زوال و نابودی فکر و اندیشه ای شویم که بهیچ وجه نسبتی با دین و شریعت ندارند!انشاء الله.

   
 44. رزمنده دفاع مقدس

  بنام خدای خمینی(س)
  بسیار غمگین و افسرده میشوم وقتی حالت بسیار بسیار وخیم بچه های دربند چون نوری زاد و تاج زاده و…رو میبنیم!از طرفی میدانم با هر ضربه ای که میخورند چه اجر معنوی و چه پاداش اخروی بزرگی در انتاظر اینان است و بطور حتم در پس این همه فشار که مسلما برای احقاق حق طبقه مظلوم جامعه و برگشت به اهداف عالیه انقلاب و امام(س) است شان شهید و شهادت نهفته است!مگر نه این است روزگاری بسیار بسیار نزدیک همه ما باید چه بخواهیم و چه نخواهیم رخت از این دنیا برکشیم و ردای آخرت برتن کنیم پس خوشا بحال نوری زاد و… و خوشا بحال چنین افراد برگزیده ای که به نظر میرسد همچون شهدای جنگ که البته گاها به این نتیجه میرسم شاید از آنها هم بالاتر، وعده خدا بطور حتم در مورد این افراد انشاء الله پس از آزادی و در هر شرایطی(چه کودتاگران باشند و چه نباشند)و پس از سالیان سال عمر با عزت تحقق خواهد یافت و آن وعده بهشت رضوان و همنشینی و همجواری با پیامبران و صالحان است!!خدا توان مقاومت در مقابل ظلم و ستم را که به این افراد داده است را، به مانیز عطا فرماید!که انشاءالله میدانم که داده است.

   
 45. kalameh bayad tarikhcheh (na dorooghy0 moherhaye asli jenahe sabj ra elam konad. Tarikhcheh az ghabl az enghelab ta emrooz. Man motmaenam bazi az in aghayoun hamchin SABZI naboodand avayel enghelab. Shayad ham masoole edam va shekanjeh mostagheem ya ghayre mostagheem bodand. Vali hame ESLAH pazeerand, hata un Dozde Badbakht

   
 46. Aghayeh Norizadeh harchand ke salhaye peesh sokoot kardeed vali az shojaetan sepasgozaram. Rahe Nelson Mandela ra pish gerefteed va hatman movafagh mishaveed. Faghat bayad har rooz khabar resand va efsha kard.

   
 47. بسيجي بي نام ونشان

  “كوبيده”هاي ! ” كوبنده ” نما ، شما ها از عشق به معاويه سخن نمي گوييد همه حرف‌تان از بغض به ” علي” است. وسيعلم الذين ظلمو …………

   
  • میرحسین کاوه دوران

   بسیجی بی نام و نشان!منم بودم اما با حسینم نام و نشان پیدا کردم.فقط خواستم بهت بگم این علی که ازش دم میزنی معاویه هم نیست که یزد استو بدتر از یزید!

    
 48. سلام من این رو می نویسم ولی نمی دونم شما اجازه ثبت شدن در سایت رو می دید یا نه؟ اصلا کی می گه که خامنه ای سید هستش ؟ والله در علم ژنتیک ما تا حالا ندیده بودیم که کسی که باباش کچل هست و ژن کچلی را دارد ، بچه اش کچل نشود. چون یک ژن غالب است. حضرت علی کچل بود از ناحیه جلوی سر. مثل امام خمینی و آیت الله طباطبایی و خیلی های دیگه. مثل پسر امام خمینی که همشون از جلو کچل بودن. حالا اگه هر نسلی 25 سال باشه پس 1400 سال می شه، 56 نسل که این امکان نداره که کسی که باباش کچله خودش مو دار باشه کامل. در ضمن با علم ژنتیک امکان ثابت کردن آن وجود دارد چون کروموزوم ایگرگ آن در سید ها شباهت دارند.

   
 49. خدایا این سختیها چه وقت تمام میشود. مرگ بر ظالمان و زورگویان

   
  • ایرانی همیشه سبز

   تمام متن نامه و کامنت ها رو خواندم من هم با کامنت علی از قم موافقم:

   خدایا این سختیها چه وقت تمام میشود؟
   خدایا پس کی مهدی موعود ظهور می کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   مرگ بر متجاوزان به رای، شرف و ناموس مردم ایران….

    
 50. با سلام…
  همونطور که در جریان وقایع سیاسی کشور هستید از زمان اصلاحات و مشخص شدن گرایش عمومی اکثریت ایرانیان به اصلاحات و رفرم، پس از رستاخیز دوم خرداد.برای مقابله با این حرکت عمومی کشور جناح در اقلیت که به محافظه کاران و بخشی از آنهم به تندروهای اسلام طالبانیستی تعلق داشت بوسیله فرد اول مملکت واژه ای جدید را به زبان آوردند و ائتلاف جدید ساختند با نام اصولگرایان!
  در حقیقت اصولگرایان همان جناح در اقلیت بودند که به فرمان بزرگشان شیوه جدیدی برای منکوب کردن اکثریت اصلاح طلب ایران در پیش گرفتند.اصولشان در تبلیغات صدا و سیما و برخورد قوه قضایی و شورای نگهبان و ظهور و بروز نظامیان سپاهی در قالبی جدید و در نهایت زدن برچسب ناچسب اکثریت بودن بر این جریان ، با انتخابات نمایشی و تقلبی و سرکوبهای وقیحانه که بیش از پیش به منصه ظهور رساندند.
  این جریان برای آنکه نشان دهد در اکثریت! است به چیز خاصی نیاز نداشت جز سرکوب و زندان و بگیر و ببند، و آمار دروغین به مدد صداوسیما و جمعیت های میدانی سازماندهی شده از طرفی و سرکوب هرگونه تجمع مخالف و ندادن مجوز به آن! اینگونه انتخابات و جمهوریت نظام را هم بالکل تعطیل کردند و به نمایشی از جنس نمایشات تلویزیونی تقلیل دادند! همچون جایگاه قوه قضایی با نمایشات تلویزیونی!( اینها را گفتم تا بدانند که همه اینها را مردم میدانند! و فراموش نمیکنند..مخصوصا باندهای تبلیغاتی این دیکتاتوری بدانند!)
  خوب میرسم به اصل کامنت…پس مرور میکنم اصول این باند اصولگرایان در اقلیت را که با سرکوب و استبداد بر مردم حکومت میکند:
  اصل اول… گرانی بیداد میکند. تورم کمر اقشار ضعیف جامعه را شکسته و …
  اما قبله عالم! به سلامت باد!!!
  اصل دوم… بیکاری در جوانان بیداد میکند.آمار جرم و اعتیاد و فساد دارد بالا میرود( البته نه به گواه آمار دولتی و صداوسیمایی!) و…
  اما قبله عالم! به سلامت باد!!!
  اصل سوم… ارزش جان و کرامت انسان در این جامعه رو به سقوط است.مشاهیر فرهنگی و خوشنام این کشور را در بازداشتها میزنند و شکنجه میکنند و توهینها میکنند ..وای که چه بر سر گمنامان این جامعه نمی آورند و کهریزکها که به پا نمیکنند( چه کهریزکهایی که همین الآن مخفیانه در کارند) و…
  اما قبله عالم! به سلامت باد!!!
  اصل چهارم… دروغ و فریب و تقلب در همه سطوح و عرصه ها بیداد میکند.از آمار بگیر تا مدارک دانشگاهی و ادعاهای مقامات و .. تا بدانجا که خبرگذاریهای (نه خبرگزاری!) مختص به رواج دروغ و تهمت و فریب راه انداخته اند همچون فارس نیوز و…
  اما قبله عالم! به سلامت باد!!!
  اصل پنجم… سانسور و خفقان بیداد میکند.وزارت ارشاد خود به بی قانون ترین و سانسورچی ترین ارگان این حکومت تبدیل شده با آن معاون فرهنگی با ادبش!( تمام شایستگی اش هم حتما دادن لقب امام به رهبری است!) و چه اجحاف بزرگی به امام کبیر انقلاب،امام خمینی میکنند..یاران نزدیک امام را ممنوع القلم و ممنوع الخبر و ممنوع التصویر و حتما به همین زودی ممنوع النفس! هم میکنند.و صدا وسیما را عرصه تاخت و تاز بی فرهنگان و دروغگویان و طالبانیستها کرده اند و…
  اما قبله عالم! به سلامت باد!!!
  و… اصولی دیگر از همین قسم! واقعا این اصول! گرایان چه بر سر ایران خواهند آورد!؟تا کی میتوانند با همین شیوه سرکوب و دروغ خود را اکثریت جا بزنند و اکثریت را سرکوب کنند!؟این کشور به کجا میرود با چنین شیوه حکومتی!؟این خشونتها چه بازتابهایی بر جامعه ایرانی خواهند داشت؟ برای طوفانهای در پیش آیا فقط رضایت و به سلامت باد قبله عالم کفایت میکند!؟ انقلاب کردیم برای چه اهدافی و حالا به کجاها رسیده ایم..باز تولید استبداد.. و اینگونه است که زندانیان سیاسی و بیگناه را که صرفا بخاطر ایستادگی بر حق محبوس کرده اند مورد ظلم و شناعت قرار میدهند فقط برای خشنودی قبله عالم…به کجا میرویم؟؟؟؟؟؟؟
  ( امیدوارم سایت کلمه عزیز به پاس ایستادگیهای شیرمردانی همچون نوریزاد آزاده و محبوس در مقابل مستبدان و به پاس ضجه های زندانیان گمنامی که زیر مشت و لگد زندانبانانشان به آسمان خاست، سانسور نکند..سپاس)

   
 51. آقای نوریزاد عزیز من ادبیاتم خوب نیست ولی فقط میتوانم بگویم با تمام وجود شرمنده ایم که شما در آنجا و در زندانی کوچک و در کنار آزار دهندگان تان هستید و باید آنها را تحمل کنید و ما در زندانی بزرگتر . ولی درد دندان و فک شما قلب مرا میفشرد و خدا را گواه میگیرم از اینکه نمیتوانم کاری کنم و یاد درد شما برایم مثل شکنجه است. آقای نوریزاد شما در دفاعیه نوشته اید که مامورین به سزای عملشان برسند ولی من همیشه وقتی با هر فردی برخورد میکنم که انصاف ندارد جلوی رویش میگویم که امیدوارم هر جا میروی خدا مثل خودت را در مقابلت قرار دهد شما هم به این قاضی میگفتید امیدوارم هر جا میروی به افرادی مثل خودت برخورد کنی! ادارات ، خانواده و فرزندان و عروس و داماد و…… همه مثل خودش باشند شک نکنید همین میشود این سنت الهی است

   
 52. آفرین بر نوری‌زاد آزاد. جمله آخر عالی بود. آزاد واقعی شما هستید،‌که در زندان‌های مخوف مقاومت می‌کنید و این سو ما اسرا ایستاده ایم و شما را نظاره می‌کنیم. زنده باد آزادی، عدالت، برابری.

   
 53. به نظر من ان قاضی بخت برگشته نیست و از جنس همان ماموران اطلاعاتی است .او که زندانی نیست می تواند برود و استعفا بدهد و تن به این حقارت ندهد و نان خون و بدبختی دیگران را نخورد . ما هم منتظر روزی هستیم که اینها در مقابل دادگاه و یک قاضی عادل و وکیل مدافع خود بنشینند و قربانیانشان به عنوان شاهد پرده از مظالمی که اینها روا داشته اند بردارند . هر چند پرده برداشته شده ولی کو قاضی عادلی ؟

   
 54. دستور از معاویه آمده تا جلو نشت اخبار داخل زندان گرفته شود، یزید گفته که چرا زندانبانان دارند سبز می شوند، شمر گفته مگر حرمله کجاست. عمر عاص گفته تا روی همه را کم کنند. هاشمی سکوت کرده! این تنها کار مثبتی ست که او ساخته است. کلمه خجالتی ست.
  اما من سبزم،

   
 55. حمیدرضا(میکروب)

  نمی دونم بخندم یا گریه کنم!!!
  آخه این یه متنه آقایه نوریزاد عزیز به زبانه طنزه،خیلی جالب بوود.چند وقتی بود به مسائا سیاسی نخندیده بودم.

   
 56. وقتی این چیزا رو میبینم ومیشنوم وکاری نمیتونم بکنم فقط آرزوی مرگ میکنم!
  یکی بگه من چیکار کنم؟

   
 57. aghaye norizadeh

  ma vaghan negarane shoma hastim

  shoma sarmaye in mamlekat hastid

  shoma chem va zabane mardome mahrom iran hastid

  shoma arzeshmand hastid

   
 58. دوستان عزیز، نوری زاد عزیز
  این هیولایی بود که شما خود آن را از شیشه بیرون آوردید و در روح آن دمیدید. حالا از دست ما مردم فلک زده کاری ساخته نیست. کاری می خواهیم بکنیم اما پاسخ آن شیشه نوشابه ای است که در … فرو می کنند. ما دعا می کنیم که شما خود بتوانید پیچ و مهره این هیولا را باز کنید و آن را از کار بیاندازید…
  یا علی مدد

   
 59. منتظر باشیم.

   
 60. ای بزرگ سرفراز، ای شجاع بی هراس، کاش می توانستم بیش از این حمایتت کنم. کاش

   
 61. ايا كسي فكر ميكرد كه روزي قضات جمهوري اسلامي به اين وضع بيافتند؟

   
 62. دوستدار نوریزاد

  آزادی آزادی آزادی

   
  • سلام صمیمانه و از ته قلبمان را به ایشان برسانید.

   ایشان بدانند اگرچه ما دستمان از کمک به ایشان کوتاه است، اما شجاعت و انصاف و حق گویی ایشان را می ستاییم.
   اگر خدایی باشد، …

    

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

74 queries in 1343 seconds.